مقامات صهیونیست یکدیگر را متهم به شکست در جنگ غزه می کنند

رژیم صهیونیستی

تهران- ایرنا- سران سیاسی و فرماندهان نظامی رژیم اشغالگر قدس، یکدیگر را عامل شکست رژیم صهیونیستی در تجاوز نظامی به نوار غزه معرفی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری ˈفلسطین الیومˈ، با آغاز آتش بس 72 ساعته میان گروه های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، اختلاف و دودستگی میان سران این رژیم متجاوز شدت یافته است.

این روزها، سران سیاسی و نظامی رژیم اشغالگر قدس، یکدیگر را مسئول شکست جنگ غزه و عدم تحقق اهداف از پیش تعیین شده آن، همچنین پیروزی نیروهای مقاومت بر رژیم صهیونیستی می دانند.

روزنامه صهیونیستی ˈمعاریوˈ در شماره امروز (سه شنبه 14 مرداد/پنجم آگوست) خود نوشت: سران سیاسی اسراییل، ارتش را مسئول شکست در این جنگ (غزه)می دانند و می گویند که ارتش نتوانسته در غزه کاری از پیش ببرد و مانع موشک باران فلسطین اشغالی توسط نیروهای مقاومت شود.

آن ها تاکید می کنند که نیروهای نظامی اسراییل در کمین نیروهای مقاومت گرفتار و متحمل زیان های مالی و جانی زیادی شده اند.

به گفته برخی مقامات رژیم متجاوز قدس، ارتش این رژیم بدون هدف و برنامه مشخصی وارد جنگ غزه شده است.

از سوی دیگر فرماندهان نظامی این رژیم، شورای کوچک وزیران (کابینت) رژیم صهیونیستی را به تردید در تصمیم گیری و رد اشتباه تصمیم گیری ها متهم می کنند و می گویند که ارتش از مدت ها پیش آماده جنگ بوده ولی شورای وزیران تصمیم های درستی در این خصوص نگرفته است.

گفتنی است که رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در آخرین کنفرانس مطبوعاتی که ˈبنیامین نتانیاهوˈ نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد تجاوز نظامی به نوارغزه برگزار کرد، حضور نداشت و این در حالی بود که وی عموما در کنفرانس های مطبوعاتی نتانیاهو حضور می یافت.

ناظران سیاسی عدم حضور وی در این کنفرانس را نشان دهنده وجود اختلاف های شدید میان سران رژیم صهیونیستی در مورد تجاوز نظامی به نوار غزه می دانند.

رژیم صهیونیستی با ادعای رسیدن به اهداف خود در غزه، اعلام کرده است که با آغاز آتش بس از نوار غزه عقب نشینی می کند و این در حالی است که نیروهای مقاومت تا آخرین دقایق پیش از آغاز آتش بس 72 ساعته امروز، مشغول هدف قرار دادن عمق اراضی اشغالی به وسیله موشک های خود بودند.

یک مقام ارشد مصری دوشنبه شب اعلام کرده بود که نمایندگان رژیم صهیونیستی و فلسطینی با آتش بس 72 ساعته در غزه که از صبح امروز آغاز شده است، موافقت کرده اند.

مقام مصری گفت: تماس های مصر با طرف های درگیر منجر به این آتش بس شده است که از ساعت پنج صبح به وقت گرینویچ (9 و 30 دقیقه به وقت تهران) اجرا شد.

نوار غزه با 40 کیلومتر طول و 10 کیلومتر عرض در کنار دریای مدیترانه قرار دارد و با مصر و فلسطین اشغالی هم مرز است. در این منطقه یک میلیون و 700 هزار فلسطینی زندگی می کنند.

خاورم **2041**7074**1275
کد N426926