بان کی مون حملات نیروهای داعش درعراق را جنایت علیه بشریت دانست

داعش,حملات

نیویورک- ایرنا- جانشین سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی گفت: بان کی مون با محکوم کردن حملات نیروهای داعش علیه غیرنظامیان در عراق ، آن را جنایت علیه بشریت و قابل پیگیری از سوی مراجع بین المللی دانست.

ˈ وانینا مایستراچی ˈ جانشین سخنگوی بان کی مون به خبرنگاران گفت دبیر کل سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از پیشروی نیروهای داعش در بخش هایی از ایالت نینوای عراق و با اشاره به ادامه اقدامات خشونت آمیز آن ها علیه مردم این کشور، از دولت عراق و رهبران مناطق کرد نشین این کشور خواست با کنار گذاشتن اختلافات در جهت استقرار امنیت در این کشور، با یکدیگر همکاری کنند.

مایستراچی همچنین یادآور شد که دبیر کل سازمان ملل قتل 10 نفر از غیرنظامیان فلسطینی را که در اثر حمله اخیر نیروهای رژیم صهیونیستی به مقر نیروهای سازمان ملل در یکی از مدارس رفح صورت گرفته است، شدیدا محکوم کرد.

به گفته مایستروچی، بان کی مون این جنایات را نشانه دیگری از نقض آشکار قوانین بین المللی از سوی عاملان آن خواند.

جانشین سخنگوی دبیرکل سازمان ملل به خبرنگاران گفت که ˈراس مانتینˈ مسوول کمیته هماهنگی کمک های بشر دوستانه سازمان ملل در لبنان نیز با صدور بیانیه ای حمله روز یکشنبه نیروهای داعش به مقر نیروهای مسلح لبنان که به کشته شدن شماری از نیروهای نظامی این کشور و تعدادی از شهروندان غیرنظامی منجر شد ، را بشدت محکوم و بر حمایت قاطع این نهاد سازمان ملل از نیروهای امنیتی لبنان تاکید کرده است .

اروپام(4)**541**1485** 5981
کد N426883