حضور بیش از 400 شرکت‌کننده در نهمین جشنواره مشاعره رضوی

دبیر جشنواره سراسری مشاعره رضوی از شرکت بیش از 400 نفر در نهمین جشنواره مشاعره رضوی خبر داد و گفت: برگزیدگان این جشنواره در آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) مشاعره خواهند داشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حمیده ماحوزی، با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره مشاعره رضوی در استان بوشهر افزود: امسال استقبال گسترده‌ای از این جشنواره صورت گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشد اسلامی بوشهر، به شرکت بیش از 400 نفر در جشنواره سراسری مشاعره رضوی در سال جاری اشاره و اظهار کرد: پس از داوری اولیه، از میان شرکت کنندگان، 60 نفر به جشنواره نهایی که 9 شهریور ماه برگزار خواهد شد، راه می‌یابند. راه یافتگان به مرحله نهایی در 7 گروه 8 نفره تقسیم شده و از هر گروه یک نفر انتخاب و شایسته تقدیر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برگزیدگان جشنواره مشاعره رضوی در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مشاعره خواهند داشت، تصریح کرد: مجموعه سه جلدی «خورشیدخراسان» که توسط دکتر اسماعیل آذر تدوین شده است به عنوان منبع در اختیار علاقمندان مشاعره رضوی قرار گرفته است.

ماحوزی با بیان اینکه جشنواره استانی دانش آموزی مشاعره رضوی از مقطع دبستان تا دبیرستان در حاشیه نهمین دوره جشنواره سراسری مشاعره رضوی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این جشنواره 100 نفر شرکت کرده‌اند که 40 نفر آن‌ها به اختتامییه جشنواره که سوم شهریور ماه برگزار خواهد شد، راه خواهند یافت و نفرات برتر این جشنواره به نهمین جشنواره سراسری مشاعره رضوی که ویژه بزرگسالان است نیز راه خواهند یافت.

براساس این گزارش نهمین جشنواره سراسری مشاعره رضوی از سری برنامه‌های دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که همه ساله به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و همزمان با دهه کرامت توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N426824