تشکیل کمیته ای در اسراییل برای بررسی علل شکست ارتش صهیونیستی

شکست ارتش صهیونیستی,تشکیل کمیته

تهران - ایرنا - به دنبال ظهور پیامدهای شکست رژیم صهیونیستی در حمله به غزه، صهیونیست ها با تشکیل کمیته ای به دنبال بررسی علل این ناکامی هستند.

به گزارش پایگاه خبری ˈمفکره الاسلامˈ، منابع مطبوعاتی عبری اعلام کردند که کمیسیون خارجی امنیت پارلمان رژیم اشغالگر(کنست) قصد دارد کمیته ویژه تحقیق درباره شکست ها و ناکامی های ارتش اسراییل در عملیات نظامی در نوار غزه تشکیل دهد.

روزنامه عبری یدیعوت آحرونوت روز دوشنبه (دیروز) نوشت که ˈزئیف الکینˈ رییس کمیسیون خارجی و امنیت پارلمان اسراییل برای شکل گیری این کمیته تاکید دارد، حتی اگر سیاستمدارانی مانند بنیامین نتانیاهو نیز با آن مخالفت کنند.

به نوشته این روزنامه، خبر عقب نشینی نیروی زمینی اسراییل (رژیم صهیونیستی) از نوار غزه، بحث و جدل بسیاری در داخل محافل سیاسی تل آویو ایجاد کرده، زیرا اهداف مورد انتظار از جمله بازگرداندن آرامش به منطقه جنوب سرزمین های اشغالی در این جنگ محقق نشده است.

بر اساس اعلام منابع صهیونیستی تاکنون 64نظامی صهیونیست در عملیات غزه به هلاکت رسیده اند اما منابع مقاومت، هلاکت 131 نظامی صهیونیست را تا روز پنج شنبه اعلام کرده اند که احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

افزایش آمار تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ 30 روزه و نابرابر غزه موجب شده تا اختلافات عمیقی میان سران رژیم صهیونیستی ایجاد شود.

خاورم/1275
کد N426781