آیت‌الله سبحانی:

رسالت مسئولان روشنگری جنایات داعش و رژیم صهیونیستی است

رژيم صهيونيستي,مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني,غزه,داعش

آیت‌الله سبحانی با صدور پیامی ضمن محکوم کردن جنایات داعش در عراق و رژیم صهیونیستی در غزه تصریح کرد: از دانشجویان و مسئولان انتظار می‌رود که درباره جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم غزه روشنگری کنند.

آیت‌الله سبحانی با صدور پیامی ضمن محکوم کردن جنایات داعش در عراق و رژیم صهیونیستی در غزه تصریح کرد: از دانشجویان و مسئولان انتظار می‌رود که درباره جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم غزه روشنگری کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از حوزه‌نیوز، این مرجع تقلید در بخشی از این پیام تاکید کرده است: این جنایات بر خلاف انسانیت است، زیرا سبب خونریزی‌های زیادی در جهان علیه اسلام شده است، باید توجه داشت که آن‌ها با چه مجوزی افراد را ترور و بر اساس کدام قانون حسینیه و مساجد را تخریب می‌کنند؟

وی در بخش دیگری از این پیام با اشاره به جنایات گروه تروریستی داعش در منطقه و جهاد نکاح، تصریح کرد: کدام مرجع قانونی مجوز صادر کرده که دختران را برای جهاد نکاح در اختیار خود قرار دهند، این همه ویرانگری را برای مردم به وجود بیاورند و مردم را از خانه و کاشانه خودشان بیرون می‌کنند.

سبحانی با بیان کلام امیرالمومنین (ع) درباره زنی مسیحی، اظهار کرد: حضرت علی (ع) فرمودند، من نگرانم زیرا یکی از ماموران معاویه خلخال از پای زن مسیحی جدا کرده است، اما در حال حاضر هزاران مسیحی را از خانه و کاشانه بیرون کردند و تصاویر این جنایات را به اسم اسلام در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر می‌کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که اسلام دین صلح و آزادی است، اما گروه داعش حالت معکوس آن را در جهان به اسم اسلام نمایش می‌دهد، بنابراین از دانشجویان و مسئولان انتظار می‌رود که روشنگری کنند زیرا این جنایات ارتباطی با اسلام ندارد، تخریب مساجد حرام است و اسلام اجازه نمی‌دهد خانه کسی را بر سر او تخریب کنند البته ترور نیز در اسلام حرام است.

وی ابراز امیدواری کرد خداوند سایه اشرار را سر ملت‌های مسلمان بردارد، بنابراین دانشجویان باید به عنوان چراغی هدایتگر مسیر را روشن کنند و با روشنگری خود جنایات اسرائیل علیه مردم مظلوم غزه و جنایات گروه داعش علیه مردم سوریه و عراق را برای مردم تبیین کنند.

انتهای پیام

کد N426442