تأکید بارزانی بر بازخواست مقصران دفاع از سنجار

رییس اقلیم کردستان عراق تأکید کرد که تدابیر لازم علیه کسانی که در دفاع از مردم سنجار کوتاهی کردند، اتخاذ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسعود بارزانی، رییس منطقه کردستان عراق با تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم در حق کسانی که در دفاع از مردم سنجار کوتاهی کردند، گفت: در زمان حاضر همکاری‌های لازم با طرف‌های عراقی و بین‌المللی برای یافتن راه حل های سریع برای ایزدی‌های محاصره شده در کوه سنجار در حال انجام است.

بارزانی در بیانیه‌ای که در پایگاه رسمی ریاست منطقه کردستان عراق و پس از نشست وی با "بابا شیخ" مرجع دینی ایزدی ها منتشر شده، خاطرنشان کرد که نیروهای پیشمرگه از دو ماه پیش تاکنون با امکانات اندک با تروریست‌ها در حال جنگ هستند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در این بیانیه آمده است: هم‌اکنون اقدامات لازم با همکاری طرف‌های عراقی و بین‌المللی برای رسیدگی سریع به اوضاع ایزدی‌های آواره شده در منطقه کردستان و محاصره شدگان در کوه سنجار در حال انجام است و ما بر حمایت از ایزدی‌ها و بازپس گیری تمام مناطق آنها اصرار داریم و هیچ کسی نخواهد توانست آنها را از بین ببرد.

رییس اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: دولت عراق و نیروهای بین‌المللی هیچ کمکی به مردم کردستان در جنگ خود علیه تروریسم نکرده‌اند. علاوه بر این اعتراضاتی نیز وجود داشت که کردها باید خود اسلحه و تجهیزات دفاعی را تامین کنند. ادعای بارزانی در حالی عنوان می شود که فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست‌وزیر عراق در فرمانی به نیروی هوایی ارتش این کشور، دستور دادند که از نیروهای پیشمرگه پشتیبانی شود.

انتهای پیام

کد N426264