تجار روسیه به خاطر تحریم‌ها پوتین را تحت فشار نمی‌گذارند

یکی از متحدان رئیس جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) گفت، نخبگان تجاری مسکو به خاطر تحریم‌های غرب که تنها باعث تقویت حمایت‌ها از سیاست‌های رئیس جمهوری روسیه شده، ولادیمیر پوتین را برای تغییر رویکردش نسبت به اوکراین تحت فشار نمی‌گذارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویتز، گنادی تیمچنکو، یکی از متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که خودش نیز تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد گفت، غرب زمانی که این برنامه‌های تنبیهی را تنظیم کرد و امید داشت تا این تحریم‌ها نزدیکان پوتین را تحت فشار گذاشته و باعث تغییر رویکرد روسیه نسبت به اوکراین شود، سخت در اشتباه بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نخبگان تجاری روسیه می‌توانند بر پوتین تاثیر بگذارند یا خیر گفت: نه، این مساله تحقق نمی‌یابد. پوتین تنها به فکر منافع روسیه است. بسیار بچگانه است که فکر کنیم چنین روش‌هایی می‌تواند ما را بترساند و باعث تجدید نظر ما در رفتار و رویکردمان شود.

تیمچنکو جزو نخستین تجار روسی بود که تحت تحریم آمریکا قرار گرفت و دارایی‌هایش مسدود و صدور ویزا برای وی ممنوع اعلام شد.

تیمچنکو مالک بخش اعظم سهام شرکت تولید کننده گاز "نوواتک"، شرکت استخراج ذغال سنگ "کولمار" بانک روسیه و شرکت پتروشیمی "سیبور" است.

وی در این مصاحبه گفت که به دلیل ترس از شنود و نظارت از کامیپوتر یا تلفن همراه استفاده نمی‌کند و به میلیاردها ثروتی که در جریان حکومت پوتین جمع آوری کرده اهمیتی نمی‌دهد و اگر دولت بخواهد حاضر است اموالش را تقدیم کند.

تیمچنکو افزود: همسرم و من درباره این مساله صحبت کرده‌ایم و شخصا نیازی به ثروت میلیاردی نداریم و اگر دولت بخواهد این ثروت را به آن و اگر مفید باشد به خیریه می‌دهیم.

انتهای پیام

کد N426013