موسس انجمن روزنامه های غیر دولتی :

یکی از بزرگترین خدمات دولت یازدهم آزادی بیان و قلم است

مردم سالاری,اصلاحات

بوشهر - ایرنا - موسس انجمن روزنامه های غیر دولتی گفت: آزادی بیان و مطبوعات یکی از حقوق بحق مردم است که دولت یازدهم این حق را به عنوان یکی از بزرگترین خدمات خود پس از چندین سال برای جامعه به ارمغان آورد.

به گزارش ایرنا ˈمصطفی کواکبیانˈ روز دوشنبه درآیین انتشار هشتصدمین شماره هفته نامه اتحاد جنوب با تسلیت سالگرد شهادت خبرنگار شهید محمود شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار در شهر برازجان استان بوشهر افزود: جایگاه مطبوعات باید درجامعه و توسط دولت شناخته شود، آزادی بیان و مطبوعات یکی از حقوق مردم است و هیچ کس را نمی توان از این حق محروم کرد.

وی اضافه کرد: مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی و آیینه تمام نمای افکار یک جامعه است که باید بجد مورد توجه قرار گیرند.

دبیرکل حزب مردم سالاری بیان کرد: خبرنگار نباید مجیزگویی هیچ قدرتی باشد بلکه باید آزادانه و صادقانه و محکم حرف مردم و ملت را بیان کند.

کواکبیان، صداقت در کار، امانتداری، ایستادگی و صبور بودن را از ویژگی ها و عنصر اساسی خبرنگاری دانست.

وی با اشاره به این که خبرنگاری از مشاغل سخت و زیان آور است ادامه داد: خبرنگاری عرصه فداکاری بویژه در جبهه های مقاومت و جنگ است.

رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: بخشی از جایگاه مدنی مربوط و مدیون خبرنگاران است و درواقع خبرنگار پلی است بین مردم ومسوولان وباید به خبرنگار اهیمت داده شود.

وی افزود: هیچ مسوولی نباید با بی اعتنایی با خبرنگاران برخورد کند بلکه باید صادقانه پاسخگوی سوالات خبرنگاران که حرف دل مردم است، باشد.

کواکبیان با اشاره به این که جایگاه هیات نظارت بر مطبوعات مهم است افزود: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید نماینده ای را برای این امر در مجلس انتخاب کنند که نماینده اکثریت باشد.

رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با محکوم کردن جنایات گروه داعش و صهیونیست ها علیه مسلمانان اظهار کرد: اگر جهان اسلام اتحاد داشت و چراغ سبزو حمایت امثال عربستان و قطربه رژیم صهیونیستی نبود این جنابت ها را اتفاق نمی افتاد. ک/2

7213/539 / 1539
کد N425985