بیانیه روزنامه نگاران ایرانی در حمایت از مردم مظلوم غزه

غزه

تعدادی از روزنامه نگاران ایرانی در حمایت از مردم مظلوم غزه بیانیه ای را تنظیم کرده و به صورت اختصاصی سایتی را برای آن تاسیس کرده‌اند که همکاران رسانه ای می توانند با مراجعه به سایت http://www.weallgaza.ir/fa این بیانیه را امضاء کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آتشِ خشم و کینه و سبعیت صهیونیسم جسم و روح غزه را می سوزاند. خاک از خون تازه سیراب شده و سیل خون بر زمین جاریست. باد عاجز مانده از شستن بوی خون از آسمان غزه! و آب زلالی که زخم ها را از خون، و دیده ها را از اشک خونین بشوید، و داغ دل ها و عطش جان های خسته روزه دار را فرونشاند، از غزه دریغ می شود. تاریخ محزون و حیرت زده می رود تا در پرونده خونبار قصابان صهیونیست، به مجزره های دیر یاسین، صبرا و شتیلا، قانا و 22 روزه و 8 روزه، رمضان آتشین غزه را هم بیفزاید.

این روزها نه فقط برای ما که درس خلخال و پای زن یهودی از صوت عدالت و انسانیت آموخته ایم؛ بلکه نزد همه آزادگان و روشنفکران عالم، جانبداری افراد و جوامع داعیه دار اومانیسم و مؤلفین حقوق بشر و حقوق بشردوستانه از ارتکاب فجایع و جنایات بیرحمانه صهیونیست های ننگ تاریخ در غزه باورنکردنی و به شدت محکوم و محل انزجار است.

روزنامه نگاران ایرانی همراه با همه وجدان های بیدار جهانی ضمن حمایت از نیرو های مقاومت و مردم صبور غزه انزجار شدید خود را از پروژه رژیم غاصب صهیونیستی در نسل کشی مردم بیگناه غزه که قطعاً همراه با تحمیل بحران های عمیق اجتماعی، انسانی و اقتصادی به ساکنین بزرگترین زندان تاریخ در ده ها سال آینده است اعلام می کنند.

عملیات گسترده نظامی علیه غزه مظلوم دراین برهه از زمان، در جهت انحراف افکار عمومی جهانی از فرآیند پیشروی و تثبیت نیروهای ارتجاعی داعش در منطقه خاورمیانه و مکمل فاز تبلیغاتی پروژه انتساب مردم مسلمان غزه و نیروهای مقاومت به این جریان مزدور، خشن و خونریز است. تبلیغات شومی که سبب شده تا بخشی از مسلمانان، همسو با منافع صهیونیسم جهانی و در چارچوب نزاع شیعی سنی و یا اخوانیسم سکولاریسم، ظلم و جنایت علیه مردم غزه را با بی تفاوتی نظاره کنند. بدیهی است که حاصل چنین غفلتی تأسیس اسراییل ثانی در منطقه، این بار نه بر مبنای خوانش صهیونیستی از دیانت یهود، بلکه مبتنی بر قرائتی ارتجاعی و انحرافی از اسلام ناب محمدی(ص) خواهد بود که بزرگترین تهدیدها را علیه صلح، امنیت، وحدت، توسعه و مردمسالاری در جهان اسلام در پی خواهد داشت.

روزنامه نگاران ایرانی ضمن تحسین خبرنگاران شجاع و متعهد مستقر در غزه و تقدیر از آنان اعلام می کنند که مخابره هزاران واحد گزارش و عکس و همچنین تصاویر ویدئویی تکان دهنده از غزه در گستره بدون مرز دنیای امروز اطلاعات و ارتباطات، حجت را بر مخاطبین تمام کرده است.

بر این اساس و از آن جا که مصر تنها دروازه دسترسی ملل آزاده جهان به نوار غزه است، ملت و دولت مصر وظیفه دارند که با تشخیص رسالت و وظیفه انسانی، اسلامی و تاریخی خود هر چه سریع تر، مرز رفح را بازگشایی نمایند تا کاروان های کمک رسانی مردمی از سراسر جهان، شامل نیروهای امداد پزشکی، اقلام حیاتی و ضروری دارویی، غذایی و سوخت به غزه وارد و انتقال مجروحین به بیمارستان های سراسر جهان امکان پذیر گردد.

همه انسان های آزاده و شریف دنیا خواهان توقف فوری این فاجعه انسانی، حمله های سبعانه و جنایات هولناک بشری هستند و از مجامع بین المللی انتظار دارند که با رفع کامل محاصره غزه، هر چه سریع تر برای جبران خسارات وارده به غزه محروم اقدام شود.

انتهای پیام

کد N425916