معاون اول رییس جمهور: مرز "پرویزخان" برای ایران بسیار حائز اهمیت است

‌معاون اول رییس جمهور گفت: مرز پرویزخان برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از مرز پرویزخان شهرستان قصرشیرین در جمع خبرنگاران گفت: مردم استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس دین خود را به کشور ادا کرده و اکنون نیز در رونق کشور و توسعه صادرات غیرنفتی از ایران به عراق نقش مهمی دارد.

وی با بیان این‌که صادرات خوبی به عراق داریم، گفت: اگر چه اخیرا به لحاظ مشکلاتی که در عراق بوجود آمده، روند صادرات به این کشور با مشکلاتی مواجه شده، اما باید کمک کنیم وضعیت کنونی عراق که باعث کمبود کالا و تورم و گرانی در این کشور شده با صادرات مناسب از مرزهای ما بهبود یابد.

وی گفت: مرز پرویزخان قابلیت های خاصی دارد و می توانیم حجم قابل توجهی از صادرات به عراق را از این مرز داشته باشیم که تاکنون نیز اینگونه بوده است.

فتح الله حسینی نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس نیز در این بازدید گفت: مردم قصرشیرین در دوران دفاع مقدس رشادت‌های بسیاری از خود نشان دادند و اکنون نیز در زمینه توسعه صادرات کشور نقش قابل توجهی دارند.

وی افزود: حدود یک ماه است صادرات از مرز پرویزخان به نوعی متوقف شده و حدود پنج هزار نیروی فعال در این بازارچه بیکار شده اند.

وی خواستار تبدیل منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین به منطقه آزاد تجاری شد.

قرار است معاون اول رییس جمهور تا دقایقی دیگر از مرز خسروی نیز بازدید داشته باشد.

حدود 50 درصد صادرات ایران به عراق از مرز پرویزخان واقع در شهرستان قصرشیرین که با اقلیم کردستان عراق هم مرز است، انجام می شود.

انتهای پیام

کد N425605