رییس دیوان عالی کشور:

قلب سلیم تنها سرمایه نجات‌بخش انسان در قیامت است

ديوان عالي

هیات عمومی کیفری اصراری دیوان عالی کشور به ریاست آیت‌الله احمد محسنی‌گرکانی با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور تشکیل جلسه داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسنی‌گرکانی بیان کرد: امیدوارم با قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بتوانیم بهتر از گذشته به وظائف شرعی و قانونی خود عمل کنیم.

وی ادامه داد: دنیای امروز روی منافع و بهره‌بروری می‌چرخد و حرکت مردم دنیا به سمت گرایش به منافع مادی است که در کنار این انسان‌های دیگری هستند که دنبال منافع معنوی هستند و رسیدن به بهره‌وری و تحصیل سود مادی و معنوی هم بستگی به سرمایه دارد و سرمایه افرادی که به دنبال منافع معنوی هستند قلب سلیم است. قلب سلیم یعنی قلبی که از هرگونه شرک و نفاق و آلودگی به گناه پاک و سالم باشد و قلب سلیم همان دل پاکی است که تنها سرمایه نجات بخش در قیامت است.

محسنی‌گرکانی با قرائت یوم لا ینفع مال ولا بنون الا من اتی الله بقلب سلیم، اظهار کرد: سرمایه مهم زندگی دنیا (اموال و فرزندان) در قیامت برای صاحبانش سود ندارد مگر فرزندان صالح و مال حلال در آن روز وانفسا مال و فرزندان سودی نمی بخشد، مگر کسی که با قلب سلیم با دلی پاک از گناه و آلودگی به پیشگاه خدا بیاید در آن روز بهشت به پرهیزکاران نزدیک می‌شود و فرشتگان به استقبال آنان می‌آیند و به مومنان درود می‌فرستند و به آنان می گویند «سلام علیکم بما صبرتم فنعم عقبی الدار»،« یدخلون علیهم من کل باب »،« خالدین فیها باذن ربهم تحیتم فیها سلام» فرشتگان از هر دری بر مومنان وارد می شوند و به آنها سلام می گویند به خاطر صبر و استقامتشان معنای به دست آوردن قلب پاک اعتماد به خداوند و اجرای سنت های الهی است.

رئیس هیات عمومی دیوان عالی کشور ادامه داد: اولین آثار مهم این موفقیت بی اعتمادی به دشمنان اسلام و نفرت از آنان می باشد و دومین اثر، استحکام تفکر معنوی و عقلانیت و نورانیت اخلاق انقلابی است در جهانی که کشورهای استکباری نماد کامل مادی گرایی و لذت گرایی وسوسه خناسان و طاغوت است جز با ادامه وعده های دروغ و فریبنده و ترس از مرگ و فنا و فقر و وعده های سراب گونه در برنامه جبهه طاغوت چیز دیگری نیست.

وی افزود: زمامداران کشورهای مستکبر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با توطئه و اخلال در نظام اسلامی اقدامات براندازی نظام را شروع کردند، تفرقه اندازی بین مردم و روحانیت از گروهک های منافق و در نهایت ایجاد 8 سال جنگ نابرابر را بر ملت شریف و خداجوی ایران تحمیل کردند.

وی افزود: امروزه در دنیای اسلامی مثلث شوم شیطانی که عبارتند از سرکردگان استکبار غرب، سران فاسد و جنایت کار اسرائیل و زمامداران خود فروخته عربی که با سکوتشان از حمله ددمنشانه و وحشیانه و کشتار کودکان غزه حمایت می کنند و آنها دست به دست هم داده اند که نور خدا را خاموش کنند، ولی نور خدا خاموش نمی شود خداوند می فرماید یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون اینها « دشمنان اسلام » می خواهند نور الهی را با دهان خود خاموش کنند، ولی خداوند این نور را گسترده و کامل‌تر و پر فروغ تر خواهد کرد.

رئیس دیوان عالی کشور در خاتمه از قضات چند شعبه دیوان عالی کشور به‌خاطر رسیدگی سریع و ارائه آمار بالای مختومه کردن پرونده‌ها در تیرماه تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام

کد N425418