اردوغان: احسان اوغلو از سیاست چیزی نمی‌داند

تركيه,انتخابات رياست جمهوري

یک هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، ده‌ها هزار تن از حامیان نخست‌وزیر این کشور برای آخرین و بزرگترین راهپیمایی انتخاباتی وی در خیابان‌های استانبول تجمع کردند.

یک هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، ده‌ها هزار تن از حامیان نخست‌وزیر این کشور برای آخرین و بزرگترین راهپیمایی انتخاباتی وی در خیابان‌های استانبول تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، انتظار می‌رود که رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه به عنوان دوازدهمین رئیس‌جمهوری ترکیه مدرن انتخاب شود و وی راهپیمایی گسترده مناسبی به سبک ریاست جمهوری در مال‌تپه واقع در حومه استانبول برگزار کرده است.

ده‌ها هزار تن از مردم ترکیه با انداختن پرچم‌های اردوغان با شعار انتخاباتی‌اش تحت عنوان "خواسته ملی، قدرت ملی" به دور گردن و گذاشتن کلاهای بیسبال اردوغان به سر، پشت در یک مجتمع ورزشی تجمع کردند.

اردوغان خطاب به این جمعیت گسترده گفت: شاید این آخرین راهپیمایی ما در استانبول باشد، اما من با استانبول و شما خداحافظی نمی‌کنم. خدا می‌داند که خواسته من این است که پس از مرگ در این شهر دفن شوم. من در اینجا نه به عنوان نخست‌وزیر و نه به عنوان نامزد ریاست جمهوری، بلکه به عنوان اردوغان از منطقه کاظم پاشا آمده‌ام.

وی افزود: ما در اینجا نه به عنوان رئیس کشور بلکه به عنوان خدمتگزاری برای ملت آمده‌ایم. در این کشمکش سیاسی ما هرگز نگفته‌ایم "من" بلکه همیشه گفته‌ایم "ما" چون عاشق کشورم هستم.

اردوغان همچنین به انتقادهای شخصی خود از اکمل‌الدین احسان اوغلو، دبیرکل سابق سازمان همکاری اسلامی و نامزد مشترک حزب مردم جمهوری‌خواه و حزب جنبش ناسیونالیسم ادامه داده و گفت: او هیچ چیز درباره سیاست نمی‌داند.

وی افزود: این فرد هیچ چیز درباره سیاست نمی‌داند. او می‌گوید که رئیس جمهور نباید کاری با سیاست داشته باشد. احسان اوغلو خودش را پروفسور خطاب می‌کند. او می‌تواند به سه زبان صحبت کند اما مگر شما به دنبال مترجم هستید؟ اگر به دنبال مترجم هستید افراد بسیاری هستند که دست‌کم به پنج زبان صحبت می‌کنند. من از حامیان حزب مردم جمهور‌ی‌خواه و حزب جنبش ناسیونالیسم می‌پرسم آیا چنین فردی می‌تواند رئیس‌ جمهور شود؟ احسان اوغلو هر چه بیشتر صحبت می‌کند بیشتر غرق می‌شود. فکر نمی‌کنم که چنین نامزدی بتواند رای از هیچ یک از پایگاه‌های حزبی دریافت کند.

انتهای پیام

کد N425249