معاون وزیر امور خارجه تونس:

پیشنهاد تونس سرمایه‌گذاری برای مقابله با اسرائیل است

سیاست خارجی

معاون وزیر امور خارجه تونس با بیان اینکه پیشنهاد ما سرمایه‌گذاری برای مقابله با اسرائیل است، گفت: باید با دست‌اندرکاران مسأله فلسطین تماس گرفته شود و جامعه بین‌المللی به اسرائیل فشار بیاورد تا جنایت متوقف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون وزیر خارجه تونس در نشست کمیته فلسطین و جنبش عدم تعهد اظهار داشت: در تونس همواره برای جانب‌داری از احقاق حقوق مردم فلسطین تلاش می کنیم و در تلاش هستیم تا کمک‌های انسان‌دوستانه را ارسال کنیم.

وی تصریح کرد: از این اجلاس می خواهیم که توصیه هایی داشته باشد که این توصیه ها می تواند درد و رنج مردم و برادران فلسطین را بکاهد.

وزیر امور خارجه تونس بیان کرد: درخواست می کنیم یک تیم کاری انتخاب شود که برای توصیه ها و با دست‌اندرکاران مسأله فلسطین تماس گرفته شود تا تجاوزات اسرائیل را متوقف کنیم.

وی تاکید کرد: جامعه بین‌الملل باید به اسرائیل و کشورهای حامی اسرائیل فشار بیاورد.

وزیر امور خارجه تونس افزود: مشکلاتی برای ورود کمک‌های انسان‌دوستانه در سرزمین فلسطین داریم که اگر بتوانیم در این خصوص صحبت کنیم، امیدوارم راه حل‌هایی برای پایان دادن به این تجاوزات بدست آوریم.

همچنین در این نشست، مشاور نخست وزیر بنگلادش نیز ضمن انتقاد از جنایات رژیم صهیونیستی تصریح کرد: جنبش عدم تعهد تهدیدی برای اسرائیل به شمار می آید.

مشاور نخست وزیر بنگلادش ادامه داد: پیشنهاد ما سرمایه‌گذاری برای مقابله با اسرائیل است و از اینکه شورای امنیت به این مساله عکس‌العمل نشان نداده است، انتقاد داریم.