فیصل مقداد:

جنایتکاران صهیونیستی باید به دادگاه سپرده شوند

سیاست خارجی

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: تکفیری ها، داعش و اسرائیل یک هدف را دارند، باید خواستار این باشیم که جنایتکار صهیونیستی در دادگاه محاکمه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه در نشست کمیته فلسطین کشورهای عدم تعهد در تهران که در هتل آزادی تهران در حال برگزاری است، بیان کرد: همواره شاهد بودیم دست اسرائیل به خون مردم فلسطین آلوده شده و در خیابان های غزه شاهد ریخته شدن خون زنان، پیرمردان و میانسالان هستیم.

وی تصریح کرد : باید به فکر باشیم که سازمان ملل چگونه در مقابل چنین جنایت هایی سکوت کرده در حالی که مدعی هستند باید بر اساس منشور سازمان ملل عمل کنند.

فیصل مقداد با طرح این پرسش که برای اصلاح نظام بین المللی چه باید کرد اظهار داشت: سازمان ملل در منشور خود تاکید بر ایجاد صلح بین الملل دارد و امروز شاهد هستیم که این صلح خدشه دار شده است، آنها دو جنگ جهانی به راه انداختند و امروز شاهدیم که اسرائیل جنگ سومی را علیه مردم بی دفاع فلسطین آغاز کرده است.

وی ادامه داد: اگر برخی فکر می کنند جنایت امروز اسرائیل در غزه بهانه ای در برابر حمله ای است که به سه تن از شهرک نشین های یهودی شده اشتباه است.

وی تصریح کرد: امروز با وجود تبانی غربی ها علیه مردم فلسطین می بینیم که واقعیت امر چیز دیگری است و کودکان فلسطینی به عنوان یک ملیت باقی خواهند ماند.

معاون وزیر خارجه سوریه بیان کرد: اسرائیلی ها به حدی انسان های بی رحمی هستند که حاضر نیستند فلسطین را تحمل کنند، ما نباید خود را برای تحلیل این قضایا درگیر کنیم. امروز جنایت اسرائیلی ها آخرین جنایت نیست. اسرائیل صلح نمی خواهد. ایران و زمین های جهان عرب را برای خود می خواهد و می خواهد قانون جنگل در همه جا حاکم شود.

وی تصریح کرد: مساله فلسطین جدا از ملت سوریه نیست همان طور که فلسطینی ها احساس خطر می کنند در مقابل جنایت اسرائیل مردم سوریه نیز همین احساس را دارند و خود را شریک فلسطین می دانند.

فیصل مقداد تاکید کرد: مساله فلسطین مساله اصلی جهان عرب و جهان اسلام است. ما نمی خواهیم در رابطه با جهان عربی صحبت کنیم. هر کسی که در دنیا به عنوان انسان از جنایات اسرائیل انزجار دارد در این گروه است. فلسطین جزئی از وجود همه ما است.

وی تاکید کرد: در سه سال و نیم گذشته اگر سوریه مشکلاتی داشته به خاطر حمایت مردم سوریه از مساله فلسطین بوده و تاوانی است که مردم سوریه داده اند. بشار اسد وقتی سوگند ادا می کرد گفت سوریه ارتباط تنگاتنگی با مردم و مساله فلسطین دارد و باید تلاش کنیم آتش را خاموش کنیم چون همسایه جزئی از خانه خود شخص به حساب می آید.

وی تاکید کرد: اسرائیل حدود 1800 کودک، زن و کهنسال را در طی چند روز گذشته به هلاکت رسانده شاید اگر اقدامات عملی انجام ندهیم این مساله ادامه می یابد و در آینده نزدیک صاحب کشتار بیشتر خواهیم بود.

معاون وزیر خارجه سوریه ادامه داد: امروز باید بدانیم اصول اخلاقی در نظام بین المللی زیر پا گذاشته شده و این چهره واقعی اسرائیل است. جنایت در وجود اسرائیل تمرکز پیدا کرده، اسرائیل قوانین را زیر پا گذاشته و به جنایات خود ادامه می دهد.

وی خاطرنشان کرد: تکفیری ها، داعش و اسرائیل در یک خط هستند. با هر صدایی که بوی آزادی می دهد مقابله می کنند. اسرائیل از جنایتکاران امروزی حمایت می کنند و کشورهای در حال توسعه بیدار شده اند و حمایت های صهیونیستی را محکوم می کنند.

فیصل مقداد با بیان این که فلسطینی ها باید خویشتنداری کنند اظهار داشت: ما به عنوان برادران و همدردان آنها نباید پشتیبانی کنیم. باید بر این باور باشیم که از فلسطین و فلسطینی ها در این شرایط سخت دفاع کنیم و به اصول اخلاقی انسانی متعهد و پایبند باشیم. باید خواستار این باشیم که تمام جنایتکاران و صهیونیست ها به دادگاه سپرده شوند و به عنوان یک وظیفه انسانی درخواست محاکمه برای جنایتکاران صهیونیستی کنیم.

وی تاکید کرد: آنها نمی خواهند مردم فلسطین به سرزمین اصلی خود باز گردند.