افشاگری های جدید ویکی لیکس/

توافق اردن و آمریکا برای جاسوسی از فلسطین/هدف قرار دادن غیر نظامیان سیاست مکتوب تل آویو است

آمریکا اروپا

سایت ویکی لیکس امروز دوشنبه اقدام به انتشار اسناد جدیدی از مدارک محرمانه آمریکا کرده که به موجب محتوای این اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا توافقی محرمانه با کشور اردن برای جاسوسی از گروه های فلسطینی داشته است. 

به گزارش خبرگاری مهر، بر اساس این اسناد که بر روی صفحه ویکلی لیکس در توئیتر منتشر شده، آژانس امنیت ملی آمریکا که 16 نهاد اطلاعاتی این کشور را اداره می کند برای جاسوسی از گروه های فلسطینی توافقی محرمانه با اردن داشته است. 

این سایت همچنین به نقل یکی از مقامات رژیم صهیونیستی که اشاره ای به نام وی نکرده است، نوشت هدف قراردادن شهروندان غیر نظامی در نوار غزه جزو سیاست های کابینه اسرائیل است و از همین رو است که  شمار کشته های غیر نظامی در نوار غزه بسیار بالاست. 

ویکی لیکس اسنادی را نیز در خصوص نحوه شکل گیری جنبش حماس منتشر کرده و در بخشی از آن مدعی شده است: در ابتدای شکل گیری حماس، آمریکا و اسرائیل با این توجیه که این گروه می تواند تبدیل به رقیبی برای جنبش آزادی بخش فلسطین (ساف) باشد چندان مقاومتی در برابر رشد و گسترش آن انجام ندادند. 

ویکی لیکس هنوز جزئیات بیشتری در مورد این اسناد منتشر نکرده است. بر اساس رسمی که ویکی لیکس دارد این سایت اسناد خود را در اختیار چند رسانه معدود از قبیل گاردین، اشپیگل و واشنگتن پست قرار می دهد و این رسانه ها به انتخاب خود آنها را منتشر می کنند.