/نشست کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد/

درخواست معاون وزیر خارجه مصر برای تصمیم‌گیری درباره چگونگی ارسال کمک به غزه

ايران,فلسطين,غزه,مصر,اجلاس جنبش عدم تعهد,جنبش عدم تعهد

معاون وزیر خارجه مصر خواستار تصمیم‌گیری کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها درباره چگونگی تداوم ارسال کمک‌های بشر دوستانه به غزه شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد بدرالدین زاید در نشست وزیران امور خارجه کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها با محکوم کردن تجاوزات ناجوانمردانه علیه مردم فلسطین و غزه، گفت: سازمان‌های بین‌المللی قادر به مقابله با تجاوز اسرائیل نیستند و باید اقدامی موثر در این رابطه صورت گیرد.

وی گفت: مصر تلاش کرده ابتکاری را در این زمینه ارائه دهد و به دنبال اعلام آتش‌بس است و برای آماده‌سازی آتش‌بس تلاش و هماهنگی بسیاری را با همه طرف‌ها به ویژه با مسئولان دولت خودگردان فلسطین انجام داده است و از دیروز جلسات فلسطینی‌ها در مصر ادامه دارد.

معاون وزیر خارجه مصر گفت: مصر تنها کشوری است که به دلیل نزدیکی به نوار غزه تمام تلاش خود را دارد تا منافع مردم غزه حفظ شود. مصر سعی دارد مدیریت امدادرسانی به مردم فلسطین را به درستی انجام دهد و بیش از هزار تن کمک‌های بشردوستانه را برای مردم فلسطین ارسال کرده است. با توجه به شرایط دشوار و سخت گذرگاه رفح که می‌دانید تروریست‌ها در صحرای سینا عملیات انجام می‌دهند با این حال مصر تلاش دارد کمک‌های انسان دوستانه ادامه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: ما ترجیح می‌دهیم و می‌خواهیم درباره چگونگی تداوم ارسال کمک‌های بشر دوستانه به مردم غزه در این کمیته و نشست تصمیماتی گرفته شود تا همه کشورها بتوانند کمک‌های خود را ارسال کنند.

انتهای پیام

کد N425085