ترکیه حمله رژیم صهیونیستی به مدرسه سازمان ملل در غزه را محکوم کرد

جنگ غزه,ترکیه اسراییل

آنکارا - ایرنا - وزارت خارجه ترکیه روز دوشنبه حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مدرسه سازمان ملل در نوار غزه را که موجب کشته شدن 10 غیرنظامی شد، محکوم و از بیانیه دبیرکل سازمان ملل در این مورد حمایت کرد.

به گزارش ایرنا، دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه ای، حمله ارتش رژیم صهیونیستی به مدرسه این سازمان در نوار را به شدت محکوم کرده و آن را اقدامی ˈمجرمانه و از نظر اخلاقی شنیعˈ قلمداد کرده است.

ˈبان کی مونˈ در بیانیه خود، حمله دیروز (یکشنبه) نیروهای رژیم صهیونیستی به مدرسه سازمان ملل را ˈموردی دیگر از نقض آشکار قوانین بین المللیˈ توصیف کرده و خواهان انجام تحقیقات فوری و شناسایی عاملان آن شده است.

وزارت خارجه ترکیه نیز در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی این وزارتخانه منتشر شده، آورده است: متاسفانه حمله اسراییل به مدارس سازمان ملل که تنها پناهگاه باقی مانده برای مردم غزه است، برای اول بار نیست و اخیرا نیز این رژیم حمله خونباری به مدرسه دیگر این سازمان در این منطقه انجام داده است .

وزارت خارجه ترکیه تصریح کرده است که این حمله در حالی صورت گرفت که مختصات مدرسه پیشتر به اطلاع مقامات اسراییلی رسانده شده بود و از این نظر اقدامی بسیار هولناک محسوب می شود.

در این بیانیه با اشاره به اینکه اسراییل با حمله به ساختمان های سازمان ملل در غزه، کلیه حقوق بین المللی و حقوق بشر را زیر پا گذاشته است، بر لزوم اقدام جدی جامعه بین المللی برای حساب پس دادن اسراییل در قبال این حملات بی سابقه تاکید شده است.

رژیم صهیونیستی در 28 روز گذشته از زمین، هوا و دریا نوار غزه را زیر آتش گرفته و تاکنون یک هزار و 857 غیر نظامی فلسطینی را شهید کرده است .

این رژیم همچنین در یک هفته گذشته دو مدرسه سازمان ملل در نوار غزه را که پناهگاه شهروندان فلسطینی در این منطقه بود را هدف حملات وحشیانه قرار داده که در جریان این حملات، دهها زن و کودک شهید و مجروح شده اند .

خاورم/2011**1651
کد N425074