وزیر کشور خواستار توجه ویژه قوای سه گانه به حاشیه نشینی شهرها شد

حاشیه نشینی شهرها

تهران - ایرنا - وزیر کشور بحث حاشیه نشینی شهرهای بزرگ را یکی از موضوعات چالشی آینده مطرح کرد و گفت: دولت ، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه باید توجه ویژه ای به حاشیه نشینی شهرها انجام دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا - عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه شورای اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از محورهای نشست امروز بحث حاشیه نشینی و سکونتگاه های حاشیه ای شهرهای بزرگ بود.

وی ادامه داد: این موضوع به عنوان یکی از موضوعات چالشی در آینده مطرح است و باید توجه جدی از سوی دولت، مجلس و قوه قضائیه در این باره صورت گیرد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حاشیه شهرهای بزرگ در حوزه های درآمدی ، اقتصادی ، خدماتی ، بزهکاری و مسکن غیراستاندارد مشکلات گوناگونی وجود دارد که باید اهتمام ویژه ای برای رفع آنها انجام پذیرد.

رحمانی فضلی موضوع حاشیه نشینی را میان بخشی دانست و گفت: در این خصوص همه دستگاه های ذیربط باید پای کار باشند که یکی از دستور کارهای شورای اجتماعی هم موضوع حاشیه نشینی است.

وی اضافه کرد: در جلسه شورای اجتماعی امروز کمیته هایی تشکیل شده درباره حاشیه نشینی که سیاست ها و نظرات خود را مطرح کرده اند و قرار شد تمامی نظرات دریافتی را جمع بندی کنیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات حاشیه نشینی باید تمهیداتی کوتاه مدت و بلند مدت انجام پذیرد و باید برای ارائه خدمات بیشتر و اولویت قرار دادن مناطق حاشیه ای در بودجه اعتباراتی تخصیص داده شود.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهاداتی باید در برنامه ششم توسعه در رابطه حاشیه نشینی شهرهای بزرگ ارائه شود تا مشکلات این مناطق حل و فصل گردد.

خبر در حال تکمیل است.

سیام ** 7261 ** 9136 ** د . الف ** 1418
کد N424979