محمدجواد لاریجانی خبر داد:

برگزاری جلسه حقوق بشر اسلامی با حضور رئیس قوه قضاییه برای پیگیری فجایع در غزه

سیاست خارجی

معاون حقوق بشر قوه قضائیه از برگزاری جلسه حقوق بشر اسلامی به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه برای بررسی موضوع غزه خبر داد و گفت: دستگاه دیپلماسی و قوه قضائیه با تمام توان پیگیر حقوقی موضوع شده‌اند.

به گزارش خبرنگارمهر، معاون حقوق بشر قوه قضائیه در حاشیه نشست وزیران امور خارجه کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد جهت رسیدگی به وضعیت غزه که در هتل آزادی تهران در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران گفت: رژیم صهیونیستی در طول تهاجم خود به غزه نه تنها زنان و کودکان بی‌شماری را به شهادت رسانده است، بلکه از سلاح‌های کشتار جمعی استفاده کرده است که این موضوع به‌عنوان جنایت جنگی قابل پیگیری است.

وی از برگزاری جلسه حقوق بشر اسلامی به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه برای بررسی موضوع غزه خبر داد و گفت: دستگاه دیپلماسی و قوه قضائیه با تمام توان پیگیر حقوقی موضوع شده‌اند.

محمدجواد لاریجانی ضمن دفاع از تشکیل کمیته حقیقت‌یاب گفت: حقیقت کاملا آشکار و واضح است، اما ما مشکل عمل داریم، نگران هستیم که کمیته حقیقت‌یاب باعث دوری از عمل در موضوع غزه شود.

وی در ادامه تصریح کرد: محاصره همه جانبه مردم غزه که از چند سال پیش توسط رژیم صهیونیستی تحمیل شده است نیز به نوبه خود یک عمل ضدبشری است که باید شکسته شود.

این حقوقدان گفت: رژیم صهیونیستی در واقع یک نیروی متهاجم است و طبق تمام معاهدات بین‌المللی مردم فلسطین از حق دفاع برخوردارند؛ اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند اسرائیل حق دفاع از خود را دارد، رویکردی شوم برای حمایت از رژیم صهیونیستی و نسل‌کشی خاموش است.

وی افزود: تلاش‌های زیادی از سوی حامیان رژیم صهیونیستی در حال انجام است که دیگر مقاومت «محور» نباشد، ولی موضوع فلسطین تنها با مقاومت حل می‌شود.