عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام :

دولت و قوه قضاییه با حساسیت با تخلفات دولت قبلی برخورد کند

دولت,تخلف,استخدام

یک عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام گفت:‌ دولت قبل به جز استخدام‌های غیرقانونی، بورسیه، وام‌های کلان و دورزدن‌های غیرقانونی را هم در کارنامه‌ خود دارد که باید به همه آن‌ها رسیدگی شود.

حمید قزوینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: موضوع استخدام چندهزار نفر، بدون طی شدن مراحل قانونی باید ذیل عملکرد کلی دولت قبل دیده شود. وقتی به کارنامه دولت قبل نگاه می‌کنیم می‌بینیم در وزارت علوم چندهزار نفر بدون طی شدن مراحل قانونی بورسیه شدند. وقتی به بخش اقتصادی نگاه می‌کنیم می‌بینیم مبالغ زیادی بی‌حساب و کتاب وام داده شده بدون آن‌که پس گرفته شود، وقتی به کارهای مدیریتی می‌نگریم افرادی را می‌بینیم که بدون داشتن شایستگی لازم پست‌های مدیریتی را کسب کرده‌اند یا بسیاری از قوانین و مصوبات دولت اجرا نشده و دور زده شده است.

وی در ادامه گفت‌: لذا باید دانست که این کار دولت قبل در ادامه یک سیاهه بلند است. اگر قرار است به یک موضوع رسیدگی شود درواقع باید به همه آن‌ نگاه شود. عملکرد دولت قبل به لحاظ قانونی و انطباق با قانون قابل بحث و بررسی است. و ای کاش یک بررسی ویژه‌ای انجام شود تا معلوم شود اصلا چه قدر دولت قبل پایبند قانون بوده است.

این فعال سیاسی با اشاره به محدودیت‌های قانون برای برکنار کردن مستخدمین رسمی دولت تصریح کرد:‌دستگاه‌های ناظر بر استخدامات کشور وارد عمل شوند و در این موضوع تصمیم بگیرند. به نظر من باید به تمام قانون جامه عمل پوشاند، زیرا که قانون بهترین مبنای عمل است. دولت آقای روحانی در بررسی سیاهه دولت قبل باید محافظه‌کاری را کنار بگذارد.

وی افزود: نمی‌شود که هر روز از اختلاس و اقدامات خلاف قانون عده‌ای خبردار شویم درحالی‌که می‌دانیم دولت جدید با آن برخوردی نمی‌کند. اگر دولت قبل کارهایی را برخلاف قانون کرده است،‌ دولت جدید، مجلس و قوه قضاییه در بررسی آن باید با حساسیت بیشتری با آن برخورد کنند.

انتهای پیام

کد N424967