محسن‌رضایی: موشکهای فلسطین از برکت ایران است/کینه غیرمنطقی دولت‌های عربی از حماس

ایران و اسرائیل,محسن رضایی,غزه,حماس,محاصره غزه,حمله رژیم صهیونیستی به غزه

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر ضرورت انتقال فن‌آوری‌های پیشرفته برای مقاومت و افزایش دقت و برد موشکها در مرحله کنونی، خاطرنشان کرد؛ موشکهای مقاومت فلسطین از برکت انتقال فناوری از ایران است.

به گزارش خبرآنلاین، محسن رضایی در مصاحبه اختصاصی با شبکه العالم گفت: باید فن آوری‌های دفاعی و تسلیحاتی را به فلسطینی‌ها منتقل کنیم، تا آنها در محاصره کامل هم بتوانند سلاح بسازند و از خودشان دفاع کنند.

رضایی در پاسخ به این سؤال که آیا انتقال فناوری از جمهوری اسلامی ایران به نیروهای مقاومت ادامه دارد، اظهار داشت: فکر می کنید که این موشکها چگونه ساخته می شود؛ این موشکها از برکت انتقال فناوری‌هایی است که به فلسطین صورت گرفته است؛ ما خوشحالیم که می بینیم که ملت رشید فلسطین در غزه آنقدر تکنیسین، مهندس، انسانهای باسود، و فرهیخته و دانشمندی دارند که با دست خالی در حال تأمین سلاح هایشان هستند.

رضایی خاطرنشان کرد: فلسطین دارای ملتی بسیار رشید، دانشمند، باسواد و تحصیلکرده است، که قطعا این فناوریهایی که به آنها منتقل شود به صورت خوبی می توانند از آنها استفاده کنند.

اهم اظهارات دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با العالم را بخوانید؛

* همیشه باید فناوریها را پیشرفته کرد، مهم اکنون این است که موشکهای مقاومت دقتشان را بالاتر ببرند و بتوانند نقطه ای بزنند و یا اینکه بتوانند برد سلاحشان را بیشتر کنند و بعضی از مناطقی را که در دسترس نیستند بتوانند بزنند. اینها فناوریهای جدید است و مهم انتقال فناوریهای بروز و پیشرفتهای فناوری است که باید صورت بگیرد.


توصیه به مقاومت درباره راهکارهای حفاظت از مردم
*البته همین جا به رزمندگان مقاومت می گویم که از این به بعد به فکر حفاظت مردم باشند و تنها به فکر جنگ نباشند؛ یعنی می توانند تونلهایی را در غزه بزنند که به محض آغاز جنگ همه مردم وارد تونل و زیرزمین شوند؛ این کار جدیدی است که باید فلسطینی ها شروع کنند؛ پیروزی مقاومت طول می کشد و همانطورکه برای شلیک موشکها از تونل استفاده می کنند برای حفاظت از مردم هم از این به بعد هم باید فکر بیشتری انجام دهند.

 تقاضا برای دادن پدافند هوایی به غزه
*البته من در نامه ای به آقای دکتر روحانی، تقاضا کردم که کشورهای اسلامی پدافند هوایی به غزه بدهند. پدافند هوایی برای دفاع در برابر هواپیماها است، حالا اگر می خواهند سلاح هجومی به فلسطینی ها ندهند، ولی پدافند هوایی که می توانند بدهند.

* آمریکایی‌ها در همین دو سه روز گذشته نزدیک به 300 میلیون دلار برای تقویت گنبد آهنین صهیونیستها تصویب کردند؛ شما هم بیایید بخش پدآفند هوایی فلسطین را تقویت کنید و به آنها پدافند هوایی بدهید و سلاح هایی که بتوانند از مردم در مقابل بمباران هوایی دفاع کنند.

اسرائیل در صورت حمله به ایران، محو می شود
* اسرائیل اگر می توانست به ایران حمله کند، تا کنون تردید نمی کرد؛ آن چیزی که باعث شده که اسرائیل به ایران حمله نکند این است که می داند اگر کوچکترین خطایی کند برای همیشه پرونده اش در دنیا بسته می شود؛ و چیزی به نام اسرائیل نخواهد بود.


 تز اصلی جمهوری اسلامی ایران برای حل مسأله فلسطین

* ما البته نظر ما درباره مسأله اسرائیل رفراندوم است و از اول معتقد بودیم که 5 یا 6 میلیون نفر که در فلسطین هستند و 5 یا 6 میلیون نفر فلسطیی که در بیرون هستند بیایند و یهودیان و مسیحیان هم باشند که جمعیتی 15 میلیون نفره می شود، در آن زمان رفراندوم برگزار شود، قانون اساسی خود را بنویسند و رژیم خود را تعیین کنند و برای همیشه این ناامنی ها پایان داده میشود. تز اصلی جمهوری اسلامی این است، لذا ما می گوییم مقاومت تا رفراندوم؛ یعنی مقاومت کنید تا روز رفراندوم که هر فلسطینی با یک رأی بیاید و سرنوشت فلسطین را رقم بزند.

 پیروزی بزرگ مقاومت در غزه را باید جشن گرفت
* اسرائیل پس از آتش بس مانند مار زخم خورده ای است که مقاومت باید کاملا هوشیار باشد؛ ممکن است اسرائیل این بار برخلاف گذشته چند سال صبر نکند و ممکن است که 3 یا 4 ماه دیگر اتفاقاتی در منطقه بیفتد و بخواهد کارهایی را در منطقه انجام دهد، لذا در عین حالی که این پیروزی بزرگی است و باید آن را جشن گرفت، اما باید مقاومت هوشیار باشد؛ زیرا اتفاقی در منطقه شکل گرفته است که بسیار مشکوک است.


*{با اشاره به خروج تانک‌های رژیم صهیونیستی از غزه}: هرچند نباید ساده‌اندیشی کرد و دشمن را دست کم گرفت؛ اما این آغاز پیروزی بزرگ در این نبرد 27 یا 28 روزه‌ای است که صورت گرفت؛ و من به حماس، جهاد اسلامی و رزمندگان فلسطین و مردم خوب غزه تبریک می گویم که با احساس وظیفه شناسی و احساس مسؤولیت نسبت به مسأله فلسطین، یک تنه و تنها، و فقط با تکیه به خداوند متعال مقاومت کردند.

 پاشنه آشیل صهیونیستها اسیر دادن است


* پاشنه آشیل و نقطه ضعف اسرائیل‌ها اسیر دادن است؛ دو یا سه نفر که اسیر بدهند، تمام صهیونیستها تسلیم می‌شوند.

*ظرف چندروز اخير كه گروهي از رزمندگان فلسطين از سنگرها بيرون آمدند و وارد يك پايگاه نظامي شدند و اين اولين اميد به تحركات تهاجمي مقاومت است

 اگر همه نیروهای مقاومت حرکت کنند، اسرائیل ساقط می‌شود
* یعنی از این به بعد اگر اسرائیل حمله کند، باید انتظار داشته باشد که دیگر رزمندگان در سنگر نمی‌مانند و بیرون می‌آیند و حمله می‌کنند؛ یک میلیون و 800 هزار نفر؛ که اگر بانوان و کودکان و افراد سالخورده را از آنها جدا کنیم، نزدیک به 600 هزار مرد توانمند در غزه است که اگر 100 هزار نفر از آنان حرکت کنند، اسرائیل ساقط می‌شود.

* اسرائیل آماده باشد که در جنگ‌های بعدی دیگر فلسطینی‌ها در خانه خود نمی‌مانند که بمباران شوند، از مرزها بیرون می‌آیند و مطمئنا انتفاضه سوم شکل می‌گیرد.

* وظیفه خودم دانستم که نامه‌هایی را بنویسم و از آقای دکتر روحانی خواستم که فعالیتهای بین المللی شروع شود؛ مخصوصا با این تنفری که در دنیا از اسرائیل به وجود آمده است خیلی فرصت خوبی است که دیپلماسی کشورهای اسلامی ایران، عراق، سوریه، لبنان و کشورهای دیگر می توانند به ایران بپیونند.

* اسرائیل می خواست که در این جنگ دستاوردهای خیلی بزرگی داشته باشد؛ و خیلی روی این مسأله حساب کرده بود؛ زیرا جهان اسلام را در حالت بی ثباتی قرار داده بودند و سوریه و عراق و لبنان، و از طرف دیگر هم ایران را هم تحریم اقتصادی کردند.

شک و شبهه زیادی درباره توافق احتمالی مصر و عربستان و اسرائیل وجود دارد
* من نمی فهمم چرا مصر و عربستان اخیرا چنین رفتاری را داشتند؛ آیا بین اسرائیل و عربستان و مصر قبل از حمله توافقی صورت گرفته است؛ شک و شبهه زیادی درباره مسؤولان این کشورها است. صادقانه باید بگویم که عربستان و مصر باید با جهان اسلام صحبت کنند و از این حرفهایی که علیه آنها مطرح می شود باید بتوانند دفاع کنند.

* اکنون بحث هایی جدی وجود دارد مبنی بر اینکه عربستان و مصر قبل از حمله اسرائیل به غزه در جریان بودند، و جلسات و صحبتهایی بوده است؛ بنابراین اسرائیل فکر می کرد که اکنون همه چیز برای یک پیروزی بزرگ آماده است.

اهداف اسرائیل از حمله به غزه
*؛ اسرائیل چند هدف داشت، یکی اینکه حماس و جهاد اسلامی و مقاومت فلسطین را خلع سلاح کند؛ دوم اینکه تمام مراکز سخت سلاح و محل های شلیک را از بین ببرد؛ از طرف دیگر دنبال آواره کردن بخش گسترده دیگری از مردم فلسطین بود، زیرا جمعیت فلسطین دوباره بر یهودیان مستقر در آنجا غلبه کرده است؛ و آنها به دنبال این بودند که چند اردوگاه دیگر به وجود بیاید و جمعیت را کاهش دهند.

تلفات بسیار بالای رژیم صهیونیستی در غزه
* اسرائیل در این جنگ بیشترین تلفات را نسبت به دیگر جنگها داشته است، به صورتیکه وزیر جنگ این رژیم اذعان کرده است تلفات آنها در این جنگ بسیار زیاد است


این آخرین حمله صهیونیستها به غزه نیست
* اما مسأله این است که این آخرین حمله رژیم صهیونیستی نیست؛ اسرائیل احساس می‌کند که در جهان اسلام بی ثباتی به وجود آمده و بعدا یا دوباره به لبنان حمله می کند و یا بعد از مدتی دست به کارهای دیگری خواهد زد. ملت فلسطین و جهان اسلام باید آماده شود، ما وارد دوره جدیدی از بی ثباتی در منطقه شدیم که فقط با اقتدار و مقاومت می توانیم منافع ملتهایمان را حفظ کنیم.

 دستاوردهای مقاومت فلسطین
* در این جنگ چند مسأله جدید به وجود آمد؛ یکی اینکه برای نخستین بار پروازها به فلسطین اشغالی قطع شد، و پرواز خیلی از کشورها به فرودگاه ها و فضایی که رژیم صهیونسیتی روی آنها حساب می کرد لغو شد؛ و این ضربه بسیار بزرگی به رژیم صهیونیستی بود. مسأله دیگر این است که برد موشکهای حماس بیشتر شده و بیش از 150 موشک به تل آویو شلیک شده است. تلفات نیروهای زمینی اسرائیل هم بیشتر شده و تعدادی از پهپادهای آنها ساقط شده و یک هواپیمای اف 16 آنها نیز سقوط کرده است.

مسأله مهم انتقال فن‌آوری برای مقاومت است
* ملتی که می‌خواهد برای درازمدت مقاومت کند، باید خودش تولید کننده سلاح هم باشد؛ و این شدنی است، و ما مطمئن هستیم که مقاومت در آینده روز به روز قوی تر از گذشته خواهد شد.

به هر کشور اسلامی که نیاز داشته باشد کمک می کنیم
*ما به صراحت اعلام می کنیم که هر کشور اسلامی در دفاع از خودش به ایران نیازمند شود و کمک بخواهد ما به آن کمک می کنیم و هیچ ابایی نداریم، زیرا دفاع را مشروع می دانیم؛ البته ما مخالف حمله کشورها به یکدیگر هستیم؛ اما ما در دفاع هیچ نگرانی و ترسی نداریم که جهان اسلام و مسلمانان را در دفاع از خودشان مسلح کنیم، تا از خودشان و سرزمین و امنیتشان دفاع کنند.

* در غزه ما دیدیم که حادثه بسیار خشن تر و وحشیانه تر از گذشته است، لذا هم آقای قاسم سلیمانی، هم آقای دکتر لاریجانی و هم خود من و هم بسیاری از دوستان به صراحت پس از آنکه رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی صحبت خودشان را آشکار و علنی اعلام کردند؛ مجموعه نیروهای انقلاب وظیفه خودمان می دانستیم، که قوی‌تر و سریعتر از گذشته به ملت فلسطین بگوییم که شما تنها نیستید و اگر از زیر سنگ هم شده باشد سلاح به دستتان می رسد.

حمله به غزه مرحله سوم یک ماجرا است
* حمله به غزه شروع یک ماجرا نیست؛ بلکه مرحله سوم یک ماجرا است. اول به سوریه حمله شد و بعد به عراق و اکنون به غزه.

*ما حادثه مشکوکی را در منطقه می بینیم و علت اینکه من معتقدم کشورهای عربی مثل مصر و عربستان کلاه بزرگی سرشان می رود، این است که خود آنها متوجه نیستند که چه برنامه جدیدی شروع شده است؛ لذا بر اساس یک تصورات قبلی ممکن است برنامه ریزی کنند و به آنها خسارت وارد شود.

*برای اولین بار است که کشورهای آمریکای جنوبی می گویند که یک دولت تروریست در فلسطین اشغالی است. قبلا چنین ادبیاتی وجود نداشت. حتی نخست وزیر انگلیس که کشورش اصلا از طرفهایی بوده که اسرائیل را درست کرده اند، گفته است یک حادثه وحشتناک روی داده است.   بسیاری از کشورها روادید سران اسرائیلی را لغو کرده اند. آیا اسرائیل این را می خواست؟ حتما اینطور نیست. بنابراین اسرائیل هم وضعیت نا امنی نسبت به گذشته پیدا کرده است و هم وضع آن از نظر حیثیتی و اخلاقی بدتر شده است.

کینه غیرمنطقی دولتهای عربی درباره غزه

* حماس تا چند سال پیش موضع خوبی داشت؛ ولی یک مرتبه درقبال حوادثی که در مصر یا در جهان اسلام اتفاق افتاد، موضعگیری هایی از خود نشان داد. این موضعگیری ها باعث ناراحتی مصر و عربستان شده است ولی آنها هم نباید به خاطر این ناراحتی، اکنون ملت فلسطین و مقاومت  را تنها بگذارند.   بالاخره یک اختلافات داخلی در همه کشورهای اسلامی و جهان اسلام هست. من فکر می کنم که باید از این کینه ها دست برداشت. الان موقعی نیست که مصر یا عربستان بخواهد به خاطر مسأله اخوان المسلمین با قطر یا حماس درگیر شوند و یا به حماس یا قطر بگویند که چرا شما پشت سر اخوان المسلمین رفتید.

 توصیه رضایی به مصر و عربستان
*رضایی به "فاصله ای که الان مصر و عربستان از ایران می گیرند" اشاره کرد و خطاب به مسؤولان این دو کشور گفت: چرا اینقدر شما فاصله می گیرید؟ شما فکر می کنید که اسرائیل اگر در غزه و لبنان موفق شود، به سوریه، اردن و مصر حمله نمی کند؟ اسرائیل به طور کامل خودش را نشان داده است و بارها امتحان شده است که به دنبال چه چیزی است.

* من فکر می کنم که دولت جدید مصر مثل مقداری کم تجربه است و هنوز آن پختگی سیاسی را پیدا نکرده است؛ وگرنه ارتش مصر ارتشی مسلمان و از بهترین ارتش های جهان اسلام است و نیروهای مسلمان بسیار زیاد و آدم های حتی انقلابی و طرفدار زیاد فلسطین در ارتش مصر هست.

 مصر با اسرائیل همراهی نکند
* به نظر من، این امر که گذرگاه مرزی رفح را بازنکردند، به این دلیل است که این نیروهای جدید سیاسی مصر هنوز آن تجربه طولانی حکومت داری را پیدا نکرده اند و پیشنهاد ما این است که به این صورت با اسرائیل همراهی نکنند. این وضعیت در آینده به زیان خود دولت جدید مصر خواهد شد. هم در داخل مصر باعث بروز هیجاناتی خواهد شد و هم در سطح بین المللی.

*مصر در ارتباط با عراق رفتاری خیلی خوبی داشت و سفری که مسئولان مصری به عراق داشتند و با آقای نوری المالکی ملاقات کردند، کار بسیار خوبی بود. اما یک مرتبه ما در این جریان، نوسانی را شاهد بودیم. این نوسان نشان می دهد که دوستان ما در مصر باید تجربه بیشتری پیدا کنند و هرچه از مقاومت دفاع بیشتری کنند، قیمت آنها بالاتر می رود.

برنامه داعش برای تخریب چهره اسلام
*  شما ببیند که داعشی ها چه چهره ای را از اسلام در جهان نشان می دهند؟ آنها بدترین چهره را از اسلام در جهان نشان می دهند؛ یعنی هرکس از مسیحی ها و از یهودی ها و کسانی که دین و مذهب ندارند، اخبار داعشی ها را می شنوند در ابتدا یک حالت تنفر از اسلام پیدا می کنند.  برنامه‌ای تنظیم شده است که چهره ای بسیار زشت از اسلام در دنیا نشان بدهند. قتل عام می کنند و می کشند. حتی طالبان و القاعده هم نسبت به اینها مسئله دار شده اند. یعنی طالبان الان می گویند که این البغدادی کیست و از کجا آمده است؟

اسرائیل و آمریکا در پس پرده داعش
* ما احساس می کنیم یک جریان بسیار مشکوکی در جهان اسلام راه افتاده است. مطمئنا اسرائیل پشت آن است. حتی ممکن است آمریکایی ها هم کاملا در جریان نباشند. آنها قاعدتا متوجه شده اند اما یک برنامه ریزی وجود دارد. می دانید که صهیونیزم یک قاعده دارد و آن قاعد این است که چون جمعیت ما کم است، با دست دیگران باید دیگران را از بین ببریم. این سیاست شناخته شده صهیونیزم است.

* داعش کپی پیست اسرائیل در جهان اسلام است؛ یعنی این گروه تروریستی مثل اسرائیل متولد شده و مثل آن عمل می کند.تنها چیزی که مشترک نیست، این است که تابلوی آنها اسرائیل و صهیونیسم و کوه صهیون است، ولی تابلوی داعش اسلام است.
27220

کد N424949