جدیدترین پاسخ علی مطهری به حمید روحانی

علي مطهري,سيدحميد روحاني

نامه‌نگاری‌های علی مطهری و سیدحمید روحانی ادامه دارد. این بار نوبت مطهری است که پاسخ روحانی را بدهد. این بار مطهری تنها به سه مطلب مقاله مفصل دو روز پیش روحانی جواب داده است. این بار مطهری تاکید کرده است که حمید روحانی تا پیش از انتصاب مشایی به عنوان معاون اول یعنی تا زمان آغاز به کار دولت دهم هیچ انتقادی به سیاست‌های احمدی‌نژاد نداشته است.

به گزارش ایسنا، روزنامه «اعتماد» در ادامه نوشت: وی در این نامه تاکید کرده است که حمید روحانی تا پیش از اعلام نارضایتی مقام معظم رهبری هیچ گونه انتقادی به قانون‌شکنی‌ها و تخلفات مالی و حتی انحرافات فرهنگی دولت سابق نداشته است.

مطهری برای چندمین بار از اعتقادش در مورد حوادث پس از انتخابات 88 دفاع کرده و یادآور شده است که اگر حمید روحانی و دوستانش علت اینکه چرا مردم به حسن روحانی رای داده‌اند را می‌دانستند چنین تحلیلی از حوادث سال 88 ارائه نمی‌دادند.

متن کامل جدیدترین پاسخ علی مطهری نماینده تهران را در ادامه می‌خوانید:

«جناب آقای سیدحمید روحانی که شروع‌کننده مباحثه و بلکه مجادله میان خودشان و بنده بوده‌اند بار دیگر به مقاله من پاسخ مفصل داده‌اند که از میان مطالب متعدد ایشان فقط سه مطلب است که ارزش پاسخگویی دارد:

1. ادعا کرده‌اند که در دوره دولت‌های نهم و دهم انتقادهایی به آقایان احمدی‌نژاد و مشایی داشته‌اند و شواهدی نیز ذکر کرده‌اند. اما اکثر قریب به اتفاق انتقادهای ایشان بعد از آن است که رهبر انقلاب با انتصاب آقای مشایی به معاونت اولی رئیس‌جمهور مخالفت کردند و یا بعد از خانه‌نشینی 11 روزه آقای احمدی‌نژاد در اعتراض به نظر مقام رهبری مبنی بر ابقای آقای مصلحی در وزارت اطلاعات است. در واقع قانون‌شکنی‌ها و تخلفات مالی و انحرافات فرهنگی دولت سابق از نظر امثال حمیدخان روحانی تا قبل از اعلام نارضایتی‌های رهبر انقلاب اشکالی نداشت، فقط چون آقای احمدی‌نژاد در مقابل رهبری ایستاد مرتکب خطا شده است. بنابراین انتقادهای مذکور در آن مقاطع زمانی ارزش چندانی ندارد. شبیه جهاد بعد از فتح است که ارزش جهاد قبل از فتح را ندارد. این، ایرادی است که به اکثر اصولگراها وارد است و ناشی از برداشت نادرست آنها از اصل ولایت فقیه است.

2. درباره فتنه سال 88 تحلیل مستوفایی کرده‌اند که یک طراحی چندین‌ساله و چنین و چنان بوده است، مطالبی که از بس در این چند سال به گوش مردم خوانده شده چندش‌آور شده است. سوال این است که اگر مردم ما حرف‌های حمیدخان روحانی و دوستانشان را پذیرفته بودند چرا در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 به جناب آقای حسن روحانی رای دادند که همه می‌دانند تحلیل ایشان از فتنه سال 88 چیز دیگری است و بخشی از حامیان وی به قول امثال حمیدخان از سران فتنه و یا ساکتان فتنه بودند.

3. مطلب آخر اینکه آقای سیدحمید روحانی به دلیل کینه‌ای که از اینجانب به خاطر دفاع از مظلومان و تاکید بر رعایت حقوق ملت براساس فصل سوم قانون اساسی و خلاصه به دلیل بغضی که از این بنده به خاطر بیان حقایق دارد، برخلاف نظر صریح امام خمینی و رهبر انقلاب، به تحقیر استاد شهید آیت‌الله مطهری پرداخته و بدیهیات درباره ایشان را انکار کرده و بار دیگر ثابت نموده است که شناخت درستی از شهید مطهری ندارد، گرچه تحقیر امثال ایشان به معنی تعظیم است.

بقیه مطالب حمیدخان روحانی چنانکه در صدر مقاله گفتم ارزش پاسخگویی ندارد.»

انتهای پیام

کد N424851