افزایش تدابیر کامرون در مقابله با شبه‌نظامیان بوکوحرام

رئیس‌جمهوری کامرون به منظور تقویت مبارزات علیه شبه‌نظامیان بوکوحرام، فرمانده ارتش را به شمال کشورش اعزام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پل بیا، رئیس جمهوری کامرون در پی یک سری حملات و آدم‌ربایی‌های بین مرزی گفت، سربازان و تجهیزات نظامی بیشتری به این منطقه فرستاده است.

این اطلاعیه پیش از یک نشست مهم میان آمریکا و آفریقا در واشنگتن منتشر شد که میزبانی آن را باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به عهده دارد و انتظار می‌رود مساله مبارزه با تروریسم در راس برنامه این نشست قرار داشته باشد.

پل بیا به خبرنگاران گفت: در چند هفته اخیر نیروهای ما پیشرفت مهمی علیه شبه‌نظامیان بوکوحرام داشته‌اند اما این یک مبارزه طولانی است. ما با یک دشمن بی‌قانون سرو کار داریم که در شب حمله می‌کند و گلوی قربانیانشان را می‌برند.

بوکوحرام بخش‌هایی از شمال کامرون در نزدیکی مرز با نیجریه را به عنوان پایگاهی برای فعالیت‌هایشان برگزیده‌اند و این شبه‌نظامیان اغلب بین این دو کشور در رفت و آمد هستند. بوکوحرام علیه غیرنظامیان و ارتش کامرون دست به حملات متعددی زده است و پل بیا ماه گذشته میلادی دو تن از افسران ارشد ارتش در این منطقه را پس از کشته شدن دست کم 15 تن در پی اقدامات خشونت‌آمیز بوکوحرام اخراج کرد.

شبه‌نظامیان بوکوحرام همچنین به ربودن 10 تن از جمله همسر معاون نخست وزیر کامرون و یک سلطان محلی در پایان ژوئیه سال جاری میلادی متهم شده است.

پل بیا گفت: وی از نشست میان آمریکا و آفریقا برای جلب حمایت‌ها از یک "استراتژی منطقه‌ای" برا مقابله با تهدیدهای بوکوحرام استفاده می‌کنند.

وی افزود: از آنجایی که این یک جنبش تروریستی بین‌المللی است، ما نیز باید به صورت بین‌المللی وارد عمل شویم.

انتهای پیام

کد N424776