هزینه 53 هزار پوندی سفر کرزای به انگلیس برای مالیات‌دهندگان

افغانستان,انگليس

روزنامه دیلی میل گزارش داد، مالیات‌دهندگان انگلیسی صورت حساب 53 هزار پوندی اقامت دو روزه رئیس‌جمهوری افغانستان در سفر رسمی‌اش به لندن را پرداخت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، حامد کرزای، رئیس‌جمهوری افغانستان و هیات همراهش در جریان مذاکرات با انگلیس و پاکستان، مهمان دولت لندن بودند و هتل می‌فر را به عنوان محل اقامتشان انتخاب کردند.

اتاق‌های این هتل پنج ستاره شبی 7000 پوند است و افراد مشهور و سلطنتی به شدت علاقمند اقامت در این هتل هستند. مالیات‌دهندگان انگلیسی هزینه اقامت 12 تن از این هیات و دولت کابل هزینه اقامت 28 تن دیگر را پرداخت کرده‌اند.

مهمانان پاکستانی به رهبری آصف علی زرداری، رئیس‌جمهوری سابق اسلام‌آباد در هتل برکلی در کنسینگتون اقامت داشتند که گمان می‌رود صورت حساب آن‌ها به 10 هزار پوند رسیده باشد.

افغانستان یکی از فقیرترین کشورهای جهان است و سالانه کمک 175 میلیون پوندی از انگلیس دریافت می‌کند. این صورت حساب 53 هزار پوندی توسط وزارت امور خارجه انگلیس پرداخت و به درخواستی تحت قانون آزادی اطلاعات افشا شد.

یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه انگلیس گفت: این هزینه برای کرزای و هیات همراهش که در نشست سه جانبه‌ای میان انگلیس، افغانستان و پاکستان شرکت داشتند، پرداخت شده است. این نشست در زمینه تقویت همکاری‌ها میان کابل و اسلام‌آباد، حمایت از روند صلح افغانستان و ایجاد صلح و ثبات در منطقه باعث پیشرفت شده بود.

اما کرزای در فوریه سال جاری میلادی با اعلام این مساله که حضور نیروهای ناتو در 13 سال گذشته باعث بدتر شدن وضعیت افغانستان شده، خشم خانواده سربازان انگلیسی را برانگیخت.

جاناتان ایزابی، مدیر اجرایی ائتلاف مالیات‌دهندگان انگلیس گفت: دیدارهای برون مرزی بخشی از دیپلماسی بین‌المللی هستند اما این بدان معنا نیست که مالیات‌دهندگان انگلیسی برای اقامت‌های لوکس باید چک سفید امضا بکشند. پرداخت چنین صورت حساب‌هایی برای مهمان‌هایی که هیچ تشکری از دولت انگلیس نمی‌کنند، آزاردهنده‌تر است.

انتهای پیام

کد N424662