اوباما: اقدامات پوتین در بلندمدت به روسیه آسیب می‌زند

آمريكا,روسيه

رئیس‌جمهوری آمریکا از روسیه به عنوان یک کشور که هیچ کاری انجام نمی‌دهد ابراز ناامیدی کرد و گفت: غرب باید با چین همکاری‌ قوی‌تری داشته باشد چون پکن در حال گسترش نقش خود در عرصه اقتصاد جهانی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ با مجله اکونومیست نقش مسکو را در صحنه بین‌المللی کم‌اهمیت جلوه داد و از اینکه ولادیمیر پوتین، همتای روسش هیچ کاری انجام نمی‌دهد ابراز ناامیدی کرد و گفت: به عقیده من داشتن آینده نگری در داشتن روابط با سایر کشورها اهمیت دارد.

وی افزود: مهاجران برای دستیابی به آمال و آرزوهایشان به روسیه نمی‌روند. امید به زندگی در میان مردان روس حدود 60 سال است. جمعیت این کشور رو به زوال است.

در عوض رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که غرب باید به همکاری قوی‌تر با چین بپردازد و تنش‌ها میان واشنگتن و پکن را قابل مدیریت خواند. چینی‌ها احساساتی رفتار نمی‌کنند و به موارد انتزاعی و خیالی تمایلی ندارند.

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد: ولادیمیر پوتین به عنوان یک رهبر برای رسیدن به دستاوردهای سیاسی دست به اقداماتی می‌زند که در بلند مدت به روسیه آسیب می‌زند.

انتهای پیام

کد N424593