ادامه درگیری‌ها در لیبی/هزاران لیبیایی منازل خود را در طرابلس ترک کردند

ليبي

دولت لیبی در بیانیه‌ای از ادامه درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان در طرابلس و کشته شدن 22 تن در درگیری‌های اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، دولت لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی درگیری‌های اخیر میان شبه‌نظامیان در طرابلس 22 تن کشته و 72 تن دیگر زخمی شده‌اند و درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر یک منبع دولتی انگلیس نیز اعلام کرد که مسئولان انگلیسی ظرف روزهای آتی کشتی جنگی را برای خارج کردن اتباع انگلیسی در لیبی که تعدادشان به حدود 200 تن می‌رسد، به لیبی می‌فرستند. سفیر مصر در تونس نیز اعلام کرد که قاهره پل هوایی میان مصر و تونس احداث می‌کند تا بتواند مصری‌هایی را که هم‌اکنون در لیبی حضور دارند به قاهره بازگرداند.

در همین راستا رابح الفقیه، مسئول بخش هماهنگی و همکاری کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که در پی درگیری‌های اخیر در طرابلس حدود 2000 تا 2500 خانواده منازل خود در پایتخت را ترک کرده‌اند و به شهرهای مجاور یا به منازل دوستان و آشنایان خود رفته‌اند.

این مسئول صلیب سرخ اعلام کرد که کمیته بین‌الملل صلیب سرخ آماده اتخاذ اقدامات لازم برای کمک رسانی به این افراد است و باید اردوگاه‌هایی برای این افراد فراهم کرد.

الفقیه همچنین نسبت به ادامه درگیری‌ها و کمبود سوخت که فعالیت موسسات پزشکی را با مشکل مواجه می‌کنند، هشدار داد و از طرف‌های درگیر خواست تا به موسسات پزشکی احترام بگذارند.

انتهای پیام

کد N424507