نشست کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد با سخنرانی روحانی آغاز می‌شود

ايران,تهران,فلسطين,غزه,اجلاس جنبش عدم تعهد,حسن روحاني,محمدجواد ظريف,جنبش عدم تعهد

نشست کمیته فلسطین جنبش عدم تعهد با حضور تعدادی از وزرای خارجه و نمایندگان کشورهای عضو این جنبش تا دقایقی دیگر در هتل آزادی تهران آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نشست با سخنرانی افتتاحیه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان آغاز به کار می‌کند.

در این نشست بیش از 50 کشور نمایندگانی برای بررسی اوضاع غزه اعزام کرده‌اند.

وزیران خارجه‌ کشورهای فلسطین ، قطر، ونزوئلا، لبنان، بنگلادش، سودان و اوگاندا در این نشست حضور دارند.

همچنین 7 کشور در سطح قائم مقام و معاون وزیر در این نشست مشارکت دارند.

قرار است امروز و در پایان این نشست یک روزه پیش نویس بیانیه‌ای بررسی و تصویب شود که درآن اعضا درباره‌ وضعیت غزه، اعلام نظر و جمع بندی خود را ارائه می‌کنند.

بر اساس آیین نامه جنبش عدم تعهد، کمیته فلسطین از جمله گروههای کاری در این جنبش است که همزمان با نشست وزیران خارجه‌ این جنبش و در حاشیه‌ی آن در سطح وزراء برگزار می‌شود.

این کمیته 13 عضو دارد که شامل الجزایر، بنگلاش، مصر، کوبا، هند، مالزی، فلسطین، اندونزی، کلمبیا، آفریقای جنوبی، سنگال، زیمباوه و زامیبیا است و ایران به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش ریاست این کمیته را بر عهده دارد.

در پی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم غزه ایران به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش عدم تعهد اعلام کرد برای بررسی وضعیت بحرانی مردم غزه، نشست کمیته فلسطین این جنبش را برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان و وزیران خارجه‌ و سفرای مقیم کشورهای شرکت کننده در نشست این کمیته هم اکنون در محل هتل آزادی حضور دارند.

انتهای پیام

کد N424388

خواندنی از سراسر وب