رئیس پارلمان عربی: موضع کشورهای آمریکای لاتین در قبال حملات اسرائیل تحسین‌برانگیز است

رئیس پارلمان عربی، برزیل، شیلی، اکوادور، السالوادور و پرو را به خاطر سیاست‌ خارجی اعتراضی‌شان نسبت به حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه تحسین کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری کویت (کونا)، "احمد الجروان"، رئیس پارلمان عربی وابسته به اتحادیه عرب در یک نامه قدردانی خطاب به روسای این کشورهای آمریکای لاتین، سیاست‌های آن‌ها را به عنوان موضعی که تاریخ بشریت باید نسبت به آن شهادت دهد، توصیف کرد.

وی افزود: اسرائیل علیه کودکان، زنان و سالخورده‌های فلسطینی جنگی به راه انداخته و بر نقض تمامی قوانین بین‌المللی و حقوق بشری اصرار می‌ورزد.

الجروان ضمن تعریف و تمجید از تصمیمات اتخاذ شده از جانب این پنج کشور در میان ضعف و تبانی بین‌المللی برای توقف این قتل عام در غزه گفت: این جنگ شدید و خشونت‌آمیز علیه مردم محاصره شده فلسطین به راه افتاده که تنها خواستار آزادی و ایجاد کشوری مستقل تحت قوانین بین‌الملل است.

وی ادامه داد: ما در پارلمان عربی و در تمامی کشورهای عربی ارزش بسیاری برای سیاست‌های اخیر شما علیه اسرائیل قائلیم و به شما اطمینان می‌دهیم که قدردانی مردم جهان عرب از موضع‌های افتخارآمیز شما گواهی بر برادری و دوستی میان ما است.

انتهای پیام

کد N424351