تازه ترین پاسخ علی مطهری به حمید روحانی:همه انتقادهای او به دولت قبل،بعد از مسائل مشایی ومصلحی است

علی مطهری با ارسال پاسخ به آخرین اظهارات حمید روحانی که روزنامه اعتماد آن را منتشر کرده است، نوشت:

جناب آقاي سيدحميد روحاني كه شروع‌كننده مباحثه و بلكه مجادله ميان خودشان و بنده بوده‌اند بار ديگر به مقاله من پاسخ مفصل داده‌اند كه از ميان مطالب متعدد ايشان فقط سه مطلب است كه ارزش پاسخگويي دارد:

1-‌ ادعا كرده‌اند كه در دوره‌ دولت‌هاي نهم و دهم انتقادهايي به آقايان احمدي‌نژاد و مشايي داشته‌اند و شواهدي نيز ذكر كرده‌اند. اما اكثر قريب به اتفاق انتقادهاي ايشان بعد از آن است كه رهبر انقلاب با انتصاب آقاي مشايي به معاونت اولي رييس‌جمهور مخالفت كردند و يا بعد از خانه‌نشيني 11 روزه آقاي احمدي‌نژاد در اعتراض به نظر مقام رهبري مبني بر ابقاي آقاي مصلحي در وزارت اطلاعات است.

در واقع قانون‌شكني‌ها و تخلفات مالي و انحرافات فرهنگي دولت سابق از نظر امثال حميدخان روحاني تا قبل از اعلام نارضايتي‌هاي رهبر انقلاب اشكالي نداشت، فقط چون آقاي احمدي‌نژاد در مقابل رهبري ايستاد مرتكب خطا شده است. بنابراين انتقادهاي مذكور در آن مقاطع زماني ارزش چنداني ندارد. شبيه جهاد بعد از فتح است كه ارزش جهاد قبل از فتح را ندارد. اين، ايرادي است كه به اكثر اصولگراها وارد است و ناشي از برداشت نادرست آنها از اصل ولايت فقيه است.

2-‌ درباره فتنه سال 88 تحليل مستوفايي كرده‌اند كه يك طراحي چندين ساله و چنين و چنان بوده است، مطالبي كه از بس در اين چند سال به گوش مردم خوانده شده چندش‌آور شده است.


سوال اين است كه اگر مردم ما حرف‌هاي حميدخان روحاني و دوستان‌شان را پذيرفته بودند چرا در انتخابات رياست‌جمهوري سال 92 به جناب آقاي حسن روحاني راي دادند كه همه مي‌دانند تحليل ايشان از فتنه سال 88 چيز ديگري است و بخشي از حاميان وي به قول امثال حميدخان از سران فتنه و يا ساكتان فتنه بودند.

3-‌ مطلب آخر اينكه آقاي سيدحميد روحاني به دليل كينه‌يي كه از اينجانب به خاطر دفاع از مظلومان و تاكيد بر رعايت حقوق ملت براساس فصل سوم قانون اساسي و خلاصه به دليل بغضي كه از اين بنده به خاطر بيان حقايق دارد، برخلاف نظر صريح امام خميني و رهبر انقلاب، به تحقير استاد شهيد آيت‌الله مطهري پرداخته و بديهيات درباره ايشان را انكار كرده و بار ديگر ثابت نموده است كه شناخت درستي از شهيد مطهري ندارد، گرچه تحقير امثال ايشان به معني تعظيم است.

بقيه مطالب حميدخان روحاني چنان كه در صدر مقاله گفتم ارزش پاسخگويي ندارد.

 

17302

کد N424148