جلسه امنیتی دولت لبنان برگزار شد/ تنها ارتش با تروریست هادرعرسال می جنگد

جلسه امنیتی,سمیر مقبل

بیروت – ایرنا – جلسه امنیتی فوق العاده دولت لبنان عصر یکشنبه به ریاست « تمام سلام » نخست وزیر این کشور برای بررسی تحولات اوضاع در شهرک عرسال لبنان و بلندی های مشرف بر آن و نیازهای ارتش این کشور در رویارویی با تروریست های تکفیری مسلح برگزار شد.

به گزارش ایرنا، « سمیر مقبل» معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان بعداز این جلسه در جمع خبرنگاران ضمن قرائت بیانیه پایانی این جلسه گفت که دولت لبنان از هرگونه تلاشی برای تامین نیازهای ارتش در مقابله با عناصر مسلح کوتاهی نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که نخست وزیر لبنان بر اهمیت حفظ آماده باش و هوشیاری نیروهای نظامی و امنیتی در بالاترین سطح و تامین نیازهای ارتش تاکید کرد.

تمام سلام همچنین خواستار همکاری و هماهنگی بین همه دستگاه های نظامی ، امنیتی و قضائی لبنان شد.

در این جلسه علاوه بر نخست وزیر و وزیر دفاع، « نهاد المشنوق»، « اشرف ریفی»، « رشید درباس» وزیران کشور ، دادگستری و امور اجتماعی و « سمیر حمود» دادستان کل لبنان شرکت کردند.

ژنرال « جان قهوجی» فرمانده ارتش، ژنرال « جورج قرعه»، ژنرال « عباس ابراهیم» ، ژنرال « ابراهیم بصبوص» فرماندهان نیروهای امنیت کشور، امنیت عمومی و امنیت داخلی( پلیس) ، ژنرال « محمد خیر» دبیرکل شورای عالی دفاع ، « ادمون فاضل» مدیر اطلاعات ارتش، و « عماد عثمان» ریس شاخه اطلاعات نیروهای امنیت داخلی نیز در این جلسه امنیتی حضور یافتند.

شرکت کنندگان در این جلسه، آخرین اطلاعات مربوط به تجاوز عناصر مسلح به حاکمیت لبنان در شهرک عرسال و بلندی های اطراف آن، تلاش های ارتش و نیروهای امنیتی برای جلوگیری از برنامه های عناصر مسلح تروریست در منطقه را بررسی کردند.

در این جلسه همچنین نتیجه تحقیقات و بازجویی های صورت گرفته از« عماد احمد جمعه» وابسته به گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره بررسی شد.

اسارت نیروهای امنیت داخلی لبنان در عرسال ، نیازهای ارتش ، حمایت مستمر از ارتش و نیروهای امنیتی از دیگر موضوعات دردستور کار جلسه امنیتی دولت لبنان بود.

در این جلسه تاکید شد، عناصر مسلحی که برای حمله به نیروهای امنیتی و ارتش لبنان برنامه ریزی کرده و آن را اجرا کردند، از هیچگونه تایید و کمکی از جانب اهالی عرسال برخوردار نشده اند.

شرکت کنندگان در جلسه امنیتی دولت لبنان بر آمادگی کامل واحدهای تحت فرماندهی خود تاکید و اعلام کردند که بین آنها در بالاترین سطح هماهنگی و همکاری وجود دارد.

وزیر دفاع لبنان بعداز قرائت بیانیه، با بیان اینکه عملیات نظامی در شهرک عرسال و بلندی های آن ادامه دارد، تاکید کرد که تنها ارتش لبنان با تروریست های مسلح در این شهرک می جنگد.

خاورم ** 1324
کد N424051