انصاریان تشریح کرد؛

آخرین جزئیات روند درمانی آیت الله مهدوی کنی/فعالیت مغزی هنوز به سطح مطلوب نرسیده است

سایر حوزه ها

رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری ، ضمن تشریح آخرین جزئیات روند درمانی آیت الله مهدوی کنی، گفت: به حمدالله بعد از گذشت حدود دو ماه از حادثه ایست قلبی ایشان مشکلات عدیده‌ای که با این حادثه برای آیت‌الله مهدوی‌کنی پیش آمده بود برطرف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم انصاریان رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آخرین جزئیات روند درمانی رئیس مجلس خبرگان اظهار داشت: ابتدا خداوند متعال را شاکریم که آیت‌الله مهدوی‌کنی را مورد توجه و عنایت خود قرار داده است، به حمدالله بعد از گذشت حدود دو ماه از حادثه ایست قلبی ایشان مشکلات عدیده‌ای که با این حادثه برای آیت‌الله مهدوی‌کنی پیش آمده بود برطرف شد.

وی ادامه داد: از تلاش همه پزشکان، پرستاران و کادر بیمارستان تشکر می‌کنیم که تاکنون همه گونه همکاری در طول بستری بودن حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی انجام داده‌اند.

انصاریان در خصوص مشاوره پزشکی خارج از کادر بیمارستان نیز، گفت:‌تاکنون با همکاری بیمارستان، پزشکان و متخصص‌های مختلف بر بالین رئیس مجلس خبرگان حاضر شده و دستورات لازم را جهت بهبود حال وی ارائه کردند.

رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: از آنجایی که حادثه ایست قلبی ایشان در 14 خرداد اتفاق افتاد و به علت صدمه نرسیدن خون و اکسیژن به مغز، ایشان به کما رفتند که در این خصوص پزشکان نیز در حال بررسی و درمان می‌باشند.

وی ادامه داد: در این مدت با توجه به ویژگی خاص بیماری و بستری بودن طولانی در هفته‌های گذشته ریه ایشان دچار عفونت شدید شد که با فعالیت پرتلاش پزشکان خوشبختانه مقدار زیادی از این عفونت برطرف شده است و برای ادامه درمان آن نیز پزشکان در حال مداوا و درمان هستند.

انصاریان تاکید کرد: فعالیت مغزی آیت‌الله مهدوی‌کنی هنوز به سطح مطلوب نرسیده است که ما امیدواریم همچنان که امت عزیز و مؤمن تا کنون ایشان را مشمول دعاها و توسلات خود قرار داده‌اند باز هم خانواده حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی درخواست دعا برای ایشان را دارند و با توسل به حضرت ولی عصر (عج) سلامتی کامل ایشان را خواستار شوند.

رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به عیادت برخی مقامات و مسئولین گفت: در هفته اخير آيت الله حسيني بوشهري. آيت الله علم الهدي. آيت الله امامي كاشاني، حجت الاسلام مصباحي مقدم، دكتر قاليباف، حبيبي دبيركل حزب موتلفه اسلامي و بادامچيان نايب رئيس جبهه پیروان خط امام و رهبری از آیت الله عيادت كردند.