رمضان شریف: پیام سردار سلیمانی وحشت را بر صهیونیست‌ها مسلط کرده است

سیاسی

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، با اشاره به بازتاب‌ها و پیامدهای پیام سرلشکر سلیمانی به مقاومت فلسطین گفت: این پیام هراس و وحشت را در اردوگاه صهیونیست‌ها و حامیان آن مسلط کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پی انتشار پیام سرلشکر سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مردم فلسطین و واکنش‌های دوستان و دشمنان مقاومت نسبت به آن، رمضان شریف، رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در گفت‌وگویی حمایت از ملت فلسطین و پشتیبانی از مقاومت در اقصی نقاط را از راهبردهای اصلی و تغییرناپذیر انقلاب اسلامی و از مشخصه‌های بارز آن برشمرد و اظهار کرد: بر این اساس با نگاهی واقع‌بینانه به پیام سرلشکر سلیمانی اهمیت راهبردی این پیام پس از مطرح شدن موضوع مسلح کردن کرانه باختری رود اردن و ضرورت ورود جهان اسلام از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این عرصه سرنوشت‌ساز بیش‌تر مشخص می‌شود.

او با بیان این که حمایت از مقاومت، مظهر افتخار کشورهای اسلامی و به مثابه تکلیف شرعی امت اسلامی محسوب می‌شود گفت: توقف‌ناپذیری کمک‌های همه جانبه ایران در قبال مقاومت فلسطین و توسعه آن به اقدام عملی جهان اسلام در این زمینه، به طور قطع رژیم صهیونیستی را با یک سونامی ویران کننده رو به رو کرده و تل آویو را با مشکلات بزرگ و در معرض یک مخمصه جدی و راهبردی قرار خواهد داد.

شریف با تاکید بر این که این پیام از سوی کسی صادر شده است که با تسلط و اشراف همه جانبه بر حوزه‌های مسوولیت و ماموریت خود بیش از آن که حرف بزند عمل می‌کند و دشمنان نیز وی را با این خصوصیت می‌شناسند، پیام سرلشکر سلیمانی را پیامی چند بُعدی با چندین مخاطب مشخص و موثر خواند و تصریح کرد: نخستین مخاطب این پیام رژیم صهیونیستی و اشغالگران فلسطین هستند که می‌بایست از ارتکاب جنایات وحشیانه علیه مردم مظلوم غزه و تداوم آدم کشی و کودک کشی دست بردارند و بدانند این کار تاوان سنگینی برای آن‌ها خواهد داشت.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از جبهه سکوت پیشه‌گان جنایات ددمنشانه صهیونیست‌ها به عنوان دومین مخاطب پیام فرمانده نیروی قدس سپاه یاد کرد و اظهار کرد: این جبهه در واقع با سکوت مرگبار خود شریک جرم جنایات ضدانسانی رژیم غاصب صهیونیستی در غزه به شمار می‌روند.

شریف خاطرنشان کرد: این طیف از مخاطبان جبهه‌ای نانوشته هستند که در یک ضلع آن کشورهای اروپایی و غربی مدعی دموکراسی و حقوق بشر و در راس آن رییس‌جمهور آمریکاست که با اظهارات و دفاعیات شرم‌آور خود از جنایات صهیونیست‌ها از یک سو موجب حیرت جامعه جهانی شده و از سوی دیگر در اواخر دوره زمامداری‌اش چهره واقعی خود را نمایان کرده است. ضلع دیگر این جبهه را سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی حقوق بشری مانند سازمان ملل متحد تشکیل می‌دهند که هم‌چنان نظاره‌گر مطلق نسل‌کشی در غزه هستند.

او سران مرتجع کشورهای عربی - اسلامی منطقه را ضلع دیگر جبهه سکوت پیشه‌گان خواند تصریح کرد: متاسفانه این گروه نه تنها در قبال جنایات غزه سکوت اختیار کرده‌اند، بلکه بر اساس مستندات و قرائن موجود همراهی ویژه‌ای با صهیونیست‌ها در این جنگ نابرابر داشته و دارند.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه تاکید کرد: مثلث سکوت پیشه‌گان که با سیاست‌های غلط و فریب‌کارانه خود به رغم برخی ژست‌های دیپلماتیک در حقیقت شریکان جنایات جنگی صهیونیست‌ها هستند به شدت در افکار عمومی جهانیان مورد سوال، مواخذه و محاکمه قرار گرفته‌اند.

وی افزود: آزادگان وحق طلبان جهان و جوامع و ملل ظلم ستیز، دیگر مخاطبان پیام سرلشکر سلیمانی هستند که با پی بردن به ماهیت رژیم صهیونیستی در خط مقدم افشای جنایات جنگی غزه قرار گرفته‌اند و با نگاهی به آن چه در صحنه اعتراضات ضد صهیونیستی که این روزها در اقصی نقاط جهان شکل گرفته در می‌یابیم که این دسته از مخاطبان پیام فرمانده نیروی قدس سپاه را به خوبی درک کرده‌اند.

رییس ستاد انتفاضه و قدس، ملت فلسطین، جبهه مقاومت اسلامی و رزمندگان حماس و جهاد اسلامی فلسطین را مهم‌ترین مخاطبان پیام سرلشکر سلیمانی عنوان و تصریح کرد: این گروه مخاطبان با صبر، تحمل، مقاومت و ایستادگی وصف‌ناپذیر در برابر موج سنگین حملات دریایی، زمینی، هوایی صهیونیست‌ها توانسته‌اند پرچم مقاومت را در سرزمین‌های اشغالی همچنان بر افراشته نگه دارند و اثبات کنند که با اعتماد به نفس و به نصرت الهی بدون نگاه سایرین در حال جهاد برای احقاق حقوق خود هستند.

او با اشاره به بازتاب‌های پیام سرلشکر سلیمانی گفت: انتشار این پیام علاوه بر افزایش روحیه و انگیزه گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین در مقابله با متجاوزان و اشغالگران، سایه سنگین هراس و وحشت را در اردوگاه صهیونیست‌ها و حامیان منطقه‌یی و فرا منطقه‌یی آنان مسلط کرده است.

شریف خاطرنشان کرد: واکنش توام با خوشحالی و مسرت گروه‌های مقاومت فلسطین در قبال این پیام نشان می‌دهد که هماهنگی، هم‌افزایی و عزم اراده فراگیر جبهه مقاومت روندی فزاینده‌تر پیدا کرده است و آنان به صراحت از جنگ غزه به عنوان زمینه و بستری برای فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی یاد کرده‌اند.

وی افزود: مقاومت اسلامی که زمانی با " انتفاضه سنگ" دغدغه صهیونیستی بود اینک با ارتقای توانمندی‌های دفاعی خود آغاز "انتفاضه موشک" توازن وحشت و مرگ را در سرزمین‌های اشغالی برقرار کرده‌اند و موشک‌هایی که با دست‌یابی و دسترسی به تکنولوژی و تجربه جبهه حامی فلسطین و قدس، امروز خواب را از چشمان سردمداران دژخیم و کودک‌کش صهیونیستی ربوده است.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان این که آن چه امروز در غزه اتفاق می‌افتد یک روند اسراییلی است که در 66 سال گذشته همواره مورد توجه سردمداران تل‌آویو و حامیان غربی - عربی آن بوده است گفت: این روند زمانی رویای تسلط از نیل تا فرات و ایجاد خاورمیانه بزرگ را در سر داشت و اینک در رویارویی با روند مقاومت که روندی پایدار و رو به اقتدار و ارتقا است در حال زمین‌گیر شدن است.

او افزود: روند مقاومت که هم اکنون اسراییلی‌ها را وادار به کشیدن دیوار حائل به دور خود کرده است، در مسیر تکاملی خود از "پرتاب سنگ" به "شلیک موشک" و مورد هدف قرار دادن مراکز نفتی و پایگاه‌های نظامی و فرودگاه‌های اسراییل مانند "بن گوریون" و رسیدن به آمادگی برای اجرای عملیات در نزدیکی اصلی‌ترین مرکز تأسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی یعنی نیروگاه دیمونا رسیده است.

شریف با بیان این که پیام روشن سردار سلیمانی برای صهیونیست‌ها موجب شده که آنان بیش از هر زمان دیگری نا امنی و تهدید به نابودی را در کنار خود احساس کنند اظهار کرد: این پیام واکنش‌ها و پاسخ‌های فراروی آن به ویژه از سوی گروه‌های مقاومت فلسطین در عمق خود نشان می‌دهد که جنگ غزه در مرحله جدیدی قرار گرفته است و جنگ شکل دیگری به خود خواهد گرفت که نیروهای دفاعی مقاومت آن را به گونه‌ای مدیریت خواهند کرد که هیچ قدرت نظامی و امنیتی در بلوک سلطه و صهیونیسم و نیز ارتجاع عرب قادر نخواهد بود روند انتقالی و پیروزی آفرین آن‌ را متوقف سازد.

رییس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر این که رژیم صهیونیستی بایستی خود را برای شرایطی جدید که در آن وحشت، هراس، سختی‌ها و دشواری‌های فراوان حرف اول را می‌زند آماده کند افزود: در این شرایط دیگر کاری از حامیان و شریکان این جنایات ساخته نخواهد بود و تنها باید در عزای رژیم صهیونیستی به سوگ بنشینند.

شریف در پایان تصریح کرد: شکی نیست در آینده‌ای بسیار نزدیک ملت فلسطین نه در جنگ غزه که در نبرد نهایی با صهیونیست‌ها و اخراج اشغالگران از سرزمین مقدس فلسطین پیروز خواهند شد و آن‌گاه وقت محاکمه و مجازات حامیان و شریکان جنایات جنگی و ظلم حدود 70 ساله علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین خواهد بود.

انتهای پیام

کد N423796