واکنش جنبلاط به جوسازی ها علیه حضور حزب الله در سوریه

آفریقا و خاورمیانه

رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه لبنان ضمن تاکید بر ضرورت همکاری همه گروههای لبنانی برای مقابله با داعش، حضور حزب الله در سوریه را عامل فعالیت داعش در لبنان ندانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، ولید جنبلاط رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه لبنان گفت: کسانی که تفکر داعشی دارند و خود را در کلیسا منفجر می کنند خطری برای لبنان محسوب می شوند ما امروز به همکاری سعد الحریری رئیس جریان المستقبل، نبیه بری رئیس پارلمان، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله که هفته قبل با وی دیدار کردم، نیاز داریم.

وی افزود: اینکه گفته می شود حضور حزب الله در سوریه پای داعش را در لبنان باز کرد درست نیست.جوانان حزب الله در سوریه شهید می شوند و دلاور مارون الراس در عراق شهید شد و ما وقت خود را با ریاست جمهوری هدر می دهیم."هنری حلو" برای اینکه مانعی باشد نامزد نشده است ما به زودی طرحی داریم.وحدت ملی از هر موضوعی مهمتر است.

رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه لبنان اعلام کرد: هر نظامی اسرائیلی که به هلاکت می رسد،افتخاری برای کل امت عربی است و کسانی که گذرگاه ها را می بندند نمی مانند بلکه فلسطین می ماند.آنچه امروز مطلوب است حمایت از لبنان و ارتش لبنان است.