نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:

یک بار برای همیشه بن بست‎های چهارمحال و بختیاری شکسته شود

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری حکومت اسلامی را یک فرصت بی‎نظیر برای خدمتگذاری دانست و با اشاره به قرار گرفتن چهارمحال و بختیاری در بن بست، گفت: باید یک بار برای همیشه این بن بست‎ها شکسته شود و امید است این مهم با سفر ریاست جمهوری محقق ‏شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در جلسه شورای اداری استان که به منظور هماهنگی برای استقبال از ریاست جمهوری در استان برگزار شد، خدمت به اسلام و مسلمین را بزرگترین افتخار و توفیق برای مسئولان نظام جمهوری اسلامی دانست و بر لزوم حفظ دستاوردها و ارزش‌های نظام و انقلاب تاکید کرد.

وی در ادامه به سفر ریاست جمهوری به استان اشاره و با بیان این‌که انتظارات از این سفر به دلیل حضور شخص دوم کشور در استان بسیار بالا است، این سفر را فرصت مغتنم برای گره گشایی از مشکلات و کاستی‌های استان بیان کرد.

نکونام با اشاره به امکانات و اختیارات فراوان ریاست جمهوری، حل مشکلات اساسی استان به دست ریاست جمهوری را ممکن و آسان دانست و گفت: ریاست جمهوری به دلیل در اختیار داشتن امکانات و اختیارات گسترده به آسانی می‎تواند مشکلات استان را برطرف کند بر همین اساس باید تمام بهره و استفاده از این ظرفیت برده شود چرا که شاید استان دیگر از این چنین موقعیت‎هایی برخوردار نشود.

وی با تاکید بر این‌که این سفر باید بن بست شکن استان از این وضعیت نامطلوب باشد، تحقق این مهم را در راه‌اندازی خط راه آهن، اصلاح و استاندارد سازی وضعیت جاده‎ها و زمینه سازی برای جذب سرمایه گذاران دانست.

نماینده ولی فقه در استان با طرح این ها سوال که تا کی باید استان در محرومیت و بن بست قرار بگیرد؟ تا کی باید سرمایه گذاران از حضور در این استان اجتناب کنند؟ تا کی باید زیر ساخت‌‎های استان این گونه رها و ضعیف باشد؟ تاکید کرد: باید یک بار برای همیشه این بن بست‎ها شکسته شود و این مهم با سفر ریاست جمهوری محقق می‏‌شود.

وی افزود: به طور قطع تاریخ افکار، اعمال، دستاوردهای و آبادانی‌ها را ثبت خواهد کرد و آیندگان ما را مورد قضاوت قرار خواهند داد.

نکونام اظهارکرد: تاریخ شکل گرفتن یک نظام بر پایه جمهوری اسلامی و حاکم شدن قوانین اسلامی را در خود کمتر دیده است و اکنون تاریخ در یک مقطع حساس خود قرار گرفته است.

وی با تاکید بر این‌که عملکرد نظام اسلامی در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: آیندگان قضاوت خواهند کرد که این نظام اسلامی برای مردم چه کرده است؟ بنابراین بکوشیم در راستای ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی، فکری، اجتماعی و سیاسی و مهم‌تر از آن در تحول آفرینی و رساندن بشریت به کمال و جایگاه واقعیش نقش آفرین و اثر گذار باشیم.

امام جمعه شهرکرد دنیای پیشرفته امروزی در سایه حکومت اسلامی را یک فرصت و ظرفیت بی‎نظیر برای خدمتگذاری دانست و با طرح این سوال که خروجی این چنین موقعیتی چه باید باشد؟ رونق تمام عیار دین اسلام را مهم‌ترین و اساسی‌ترین خروجی کار مسولان در این نظام اسلامی دانست.

نکونام با تاکید بر این‌که در سایه دین و احکام الهی اعمال و رفتار ما باقی خواهند ماند، هر چه خارج از دین خدا را باقی و تمام شدنی دانست و گفت: قرآن در آیه 69 نحل می فرماید:«مَا عِندَکُمْ یَنفَدُ وَمَا عِندَ اللّهِ بَاقٍ؛ آنچه نزد شماست فنا می‌شود و آنچه نزد خداست باقی می‌ماند»، برهمین اساس هر چه در سایه دین اسلام رقم بخورد جاودان و رستگار است.

وی با بیان این‌که بکوشیم به معنای واقعی کلمه دین مدار باشیم، تساهل و تسامح با دین خدا را موجب نابودی و هلاکت دانست و گفت: اگر در مواجهه با احکام و حلال و حرام الهی تسامح و تساهل کنیم به یقین ضرر خواهیم کرد و عواقب جبران ناپذیری را برای ما به همراه خواهد داشت.

نکونام با اشاره به مسامحه‌گری برخی افراد با احکام اسلامی در گذشته، نتیجه این بی‌توجهی و کوتاه آمدن را تخریب فرهنگ اسلامی دانست و گفت: متاسفانه در گذشته عده‌ای در برابر احکام صریح الهی کوتاه آمدند و نتیجه‌اش شد تخریب و از هم پاشیدگی فرهنگی در کشور که جبران کردن آن دیگر ساده نبود.

وی مقابله با چادر را یکی از نمونه‌های بارز تسامح برخی افراد تاثیر گذار در جامعه عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخورد افراط گونه با چادر ما را اکنون به جایی رسانده که دیگر مبارزه و مقابله با روند رو به رشد بی حجابی و بدحجابی در کشور ناتوان و عاجز شده‎ایم و این اقدام به یک ضایعه جبران ناپذیر تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه کوتاه آمدن در برابر احکام الهی پیروزی دشمن و غارت فرهنگ و ارزش‌ها را در پی خواد داشت، بر لزوم حساسیت و جدیت مسئولان در ارتباط با مسائل فرهنگی تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N423417