دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:

مردم کرانه باختری پاسخ جنایات صهیونیست ها را می دهند

غزه 93,حزب موتلفه

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ضمن ابراز تاثر از کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع غزه، گفت: مردم کرانه باختری ان شاء الله به زودی مسلح می شوند و پاسخ جنایات صهیونیست ها را می دهند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، «محمد نبی حبیبی» در پایان نشست دبیران این حزب در زمینه آخرین تحولات نبرد مظلومانه مردم فلسطین در غزه اظهارداشت: به رغم آتش بس سه روزه، رژیم صهیونیستی با نقض مکرر آتش بس به راهبرد کشتار کودکان با هدف نسل کشی در سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.

وی ادامه داد: امروز جهان یک صدا علیه رژیم صهیونیستی است، واکنش های جهانی در افشای ماهیت جنایتکارانه رژیم صهیونیستی بسیار مهم است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: به رغم همه این جنایات روحیه مردم غزه فوق العاده بالا است و برعکس روحیه اشغالگران قدس بسیار کاهش یافته و آنهایی که به پناهگاه ها نرفته اند، آهنگ مهاجرت را شروع کرده اند.

حبیبی با تاکید بر موضع گیری شجاعانه سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مسلح کردن مردم فلسطین امروز وظیفه دنیای اسلام است؛ جمهوری اسلامی ایران در حد وسع خود به مبارزان فلسطینی تاکنون کمک کرده و خواهد کرد و به این حمایت و کمک افتخار می کند.

وی یادآور شد: صهیونیست ها خلع سلاح حماس را در خواب خواهند دید و ان شاءالله بزودی مردم کرانه باختری هم مسلح خواهند شد و پاسخ جنایات اخیر صهیونیست ها را می دهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: همه باید بدانند رژیم صهیونیستی جز زبان گلوله هیچ زبانی را نمی فهمد.

حبیبی همچنین در مورد تحولات اخیر عراق گفت: عراق باید یکپارچگی خود را حفظ کند و پاسخ شرارت تروریست ها را در بخش هایی از خاک خود بدهد و تنها راه وحدت زیر پرچم مرجعیت است ؛ این رویکرد منجر به ثبات سیاسی خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که پس از انتخاب رییس جمهوری و رییس مجلس در عراق هر چه زودتر دولت عراق شکل بگیرد و مشکلات پیش روی را بردارد.

این فعال سیاسی همچنین در مورد کاریکاتور موهن روزنامه آرمان اظهارداشت: پیام این کاریکاتور همان پیام نه غزه نه لبنان به زبان دیگر است.

حبیبی در ادامه با تجلیل از اقدام شهرداری تهران در سالم سازی محیط کار یادآور شد: طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران می تواند یک الگوی عملی در دستگاه های اجرایی کشور باشد.

وی با ابراز تأسف از موضع گیری قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: این طرح به استناد ماده 13 سیاست های اشتغال زنان در جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 71 و نیز مصوبات ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت کشور به منظور ارتقای جایگاه زنان، تحکیم بنیان خانواده و تکریم منزلت زنان کارمند اجرا شده است و باید آن را ارج نهاد و تقدیر کرد.

وی به تجلیل بیش از 200 نماینده مجلس از اجرای طرح شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: ترجمه این طرح به «یک بخشنامه مبنی بر تفکیک جنسیتی» ترفند رسانه های معاند غرب و دنباله آنها در ایران است؛ تکیه قائم مقام وزیر کار به این عنوان واقعاً تأسف بار است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: وی به جای استقبال از این طرح عملی در وزارتخانه متبوع خود به تخطئه آن پرداخته است.

حبیبی تصریح کرد: استناد قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مغایرت این طرح با کنوانسیون کار و رفع تبعیض غیرمنطقی است و جمهوری اسلامی ایران هیچ کنوانسیونی را بدون حق تحفظ نپذیرفته است.

وی، طرح ارتقای منزلت زنان در شهرداری تهران را یک گام به جلو برای اجرای استانداردهای سبک زندگی اسلامی - ایرانی دانست و افزود: علت واکنش ضد انقلاب به این طرح آن است که آنها اساساً با سبک زندگی اسلامی مخالف و معتقد به ارزش های منحط غربی در مناسبات زندگی واداری کشور هستند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: قائم مقام وزیر کار در حالی از این طرح به عنوان یک بخشنامه تفکیک جنسیتی انتقاد می کند که چنین بخشنامه ای با این عنوان وجود خارجی ندارد! و عجیب تر آن که آن را نقض حقوق بشر ترجمه کرده است.

حبیبی به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که از سوی وزارت کشور در مورد ارتقای جایگاه زنان و نیز صیانت از حجاب و عفاف درجامعه به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است، گفت: مراجع عالیقدر و بسیاری از نخبگان جامعه معتقدند اجرای قانون حجاب و عفاف باید از دستگاه های اجرایی و دولتی شروع شود؛ اقدام شایسته شهرداری تهران می تواند یک شروع خوب باشد. علت جیغ و داد ضد انقلاب از این طرح هم اهمیت موضوع را نشان می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان اخیر وزیر امور اقتصادی و دارایی که گفته است «خروج اقتصاد از رکود 2 سال طول می کشد»، اظهار داشت: مردم با توجه به شعارهای رییس جمهوری در تبلیغات انتخاباتی خود منتظر گشایشی در زندگی خود هستند.

این فعال سیاسی افزود: قرار بود با برنامه های زمان بندی شده 100 روزه و 6 ماهه اتفاق مهمی در حوزه اقتصادی کشور رخ دهد؛ لذا انتظار داریم ایشان توفیقات لازم را کسب کنند.

حبیبی خاطرنشان کرد: بسته پیشنهادی دولت برای ایجاد رونق اقتصاد و خروج از رکود الان زیر چکش نقد منصفانه صاحب نظران اقتصادی است.

وی تصریح کرد: به عقیده ما اگر دولت در چارچوب برنامه چشم انداز بیست ساله، برنامه پنج ساله پنجم توسعه و نیز بودجه سال 93 عمل کند مقدمات خروج از رکود را فراهم کرده است؛ البته اگر تدابیر جدیدی هم ندارد در این چارچوب ها نیازی به تصویب مجلس و هدر دادن زمان ندارد.

وی ادامه داد: دولت باید با عزم جهادی جلو برود مردم منتظر تحولات در این زمینه هستند نباید به گونه ای سخن گفت که از آن افاده ناکارآمدی دولت شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه دولت موانع تولید را برطرف کند و نقدینگی را به اندازه، مثل خون در شریان بنگاههای اقتصادی به گردش درآورد کار سختی نیست.

حبیبی یادآور شد: این که دولت بانک اطلاعاتی خود را در حوزه مالیات تکمیل کند و از کسانی که درآمدهای افسانه ای دارند مالیات بگیرند دور از دسترس نیست.

وی اظهار داشت: نباید دولت کاهش تورم را با هزینه رکود تأمین کند این مسیر درستی نیست.

سیام**7261**1336
کد N423409