استقبال دبیرکل حزب موتلفه از تفکیک جنسیتی

حزب موتلفه اسلامي,تفكيك جنسيتي

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه "قرار بود با برنامه‌های زمان‌بندی شده 100 روزه و شش ماهه اتفاق مهمی در حوزه اقتصادی کشور رخ دهد"، گفت: مردم با توجه به شعارهای رئیس‌جمهور محترم در تبلیغات انتخاباتی خود منتظر گشایشی در زندگی خود هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی همچنین از اقدام شهردار تهران برای تفکیک جنسیتی با تعبیر سالم‌سازی محیط کار یاد کرد و ضمن تقدیر از این اقدام، اظهار کرد: طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران می‌تواند یک الگوی عملی در دستگاه‌های اجرایی کشور باشد.

وی از از موضع‌گیری قائم مقام وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی در این رابطه ابراز تأسف کرد و افزود: طرح تکریم بانوان به استناد ماده 13 سیاست‌های اشتغال زنان در جمهوری اسلامی مصوب سال 71 و نیز مصوبات ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت کشور جمهوری اسلامی به منظور ارتقاء جایگاه زنان و تحکیم بنیان خانواده و تکریم منزلت زنان کارمند صورت گرفته است و باید آن را ارج نهاد و تقدیر کرد.

حبیبی با اشاره به تجلیل بیش از 200 نماینده مجلس از اجرای این طرح در شهرداری تهران، خاطرنشان کرد: ترجمه این طرح به «یک بخشنامه مبنی بر تفکیک جنسیتی» ترفند رسانه‌های معاند غرب و دنباله آنها در ایران است. تکیه قائم مقام وزیر کار به این عنوان واقعاً تأسف‌بار است. ایشان به جای استقبال از این طرح عملی در وزارتخانه متبوع خود به تخطئه آن پرداخته است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: استناد قائم مقام وزیر کار به مغایرت این طرح با کنوانسیون کار و رفع تبعیض، غیرمنطقی است. جمهوری اسلامی ایران هیچ کنوانسیونی را بدون حق تحفظ نپذیرفته است.

وی این طرح با عنوان ارتقاء منزلت زنان در شهرداری تهران را یک گام به جلو برای اجرای استانداردهای سبک زندگی اسلامی - ایرانی دانست و گفت: علت واکنش ضد انقلاب به این طرح آن است که آنها اساساً با سبک زندگی اسلامی مخالف هستند و معتقد به ارزش‌های منحط غربی در مناسبات زندگی و اداری کشور هستند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه تصریح کرد: قائم مقام وزیر کار در حالی از این طرح به عنوان یک بخشنامه تفکیک جنسیتی انتقاد می‌کند که چنین بخشنامه‌ای با این عنوان وجود خارجی ندارد و عجیب‌تر آنکه آن را نقض حقوق بشر ترجمه کرده است.

حبیبی با اشاره به مصوبات شورای انقلاب فرهنگی که از سوی وزارت کشور در مورد ارتقاء جایگاه زنان و نیز صیانت از حجاب و عفاف در جامعه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، افزود: مراجع عالیقدر و بسیاری از نخبگان جامعه معتقدند اجرای قانون حجاب و عفاف باید از دستگاه‌های اجرایی و دولتی شروع شود. اقدام شایسته شهرداری تهران می‌تواند یک شروع خوب باشد. علت جیغ و داد ضد انقلاب از این طرح هم اهمیت موضوع را نشان می‌دهد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به سخنان اخیر وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه "خروج اقتصاد از رکود دو سال طول می‌کشد"، اظهار کرد: مردم با توجه به شعارهای رئیس‌جمهور محترم در تبلیغات انتخاباتی خود منتظر گشایشی در زندگی خود هستند. قرار بود با برنامه‌های زمان‌بندی شده 100 روزه و شش ماهه اتفاق مهمی در حوزه اقتصادی کشور رخ دهد. به همین دلیل انتظار داریم که ایشان توفیقات لازم را بدهند.

حبیبی اضافه کرد: بسته پیشنهادی دولت برای ایجاد رونق اقتصاد و خروج از رکود الان زیر چکش نقد منصفانه صاحب‌نظران اقتصادی است. به عقیده ما اگر دولت در چارچوب برنامه چشم‌انداز بیست ساله، برنامه پنجساله پنجم توسعه و نیز بودجه سال 93 عمل کند، مقدمات خروج از رکود را فراهم کرده است. اگر تدابیر جدیدی هم ندارد در این چارچوب‌ها نیازی به تصویب مجلس و هدر دادن زمان ندارد. باید با عزم جهادی جلو برود مردم منتظر تحولات در این زمینه هستند. نباید به گونه‌ای سخن گفت که از آن افاده ناکارآمدی دولت شود.

وی همچنین اظهار کرد: اینکه دولت موانع تولید را برطرف کند و نقدینگی را به اندازه، مثل خون در شریان بنگاه‌های اقتصادی به گردش درآورد، کار سختی نیست. اینکه دولت بانک اطلاعاتی خود را در حوزه مالیات تکمیل کند و از کسانی که درآمدهای افسانه‌ای دارند مالیات بگیرد، دور از دسترس نیست. نباید دولت کاهش تورم را با هزینه رکود تأمین کند و این مسیر درستی نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین در مورد آخرین تحولات غزه گفت: با وجود آتش‌بس سه روزه، رژیم صهیونیستی با نقض مکرر آتش‌بس، به راهبرد کشتار کودکان به منظور نسل‌کشی در سرزمین‌های اشغالی ادامه می‌دهد. امروز جهان یک‌صدا علیه رژیم صهیونیستی است. واکنش‌های جهانی در افشای ماهیت جنایتکارانه رژیم صهیونیستی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه "با وجود همه این جنایات روحیه مردم غزه فوق‌العاده بالاست و برعکس، روحیه اشغالگران قدس بسیار پایین آمده است و آنهایی که به پناهگاه‌ها نرفته‌اند، آهنگ مهاجرت را شروع کرده‌اند"، به موضع‌گیری اخیر سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مسلح کردن مردم فلسطین امروز وظیفه دنیای اسلام است. جمهوری اسلامی در حد وسع خود به مبارزان فلسطینی تاکنون کمک کرده و کمک خواهد کرد و به این حمایت و کمک افتخار می‌کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: صهیونیست‌ها خلع سلاح حماس را در خواب خواهند دید. ان‌شاءالله بزودی مردم کرانه باختری هم مسلح خواهند شد و پاسخ جنایات اخیر صهیونیست‌ها را خواهند داد. همه باید بدانند رژیم صهیونیستی جز زبان گلوله هیچ زبانی را نمی‌فهمد.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین در مورد تحولات اخیر عراق اظهار کرد: عراق باید یکپارچگی خود را حفظ کند و پاسخ شرارت تروریست‌ها را در بخش‌هایی از خاک خود بدهد. تنها راه وحدت زیر پرچم مرجعیت است. این رویکرد منجر به ثبات سیاسی خواهد شد.

وی در همین راستا ابراز امیدواری کرد که پس از انتخاب رئیس‌جمهور و رئیس مجلس در عراق، هرچه زودتر دولت عراق شکل بگیرد و مشکلات پیش روی این کشور را بردارد.

حبیبی همچنین در مورد کاریکاتور منتشر شده در روزنامه آرمان با موضوع تحولات غزه، ابراز عقیده کرد: پیام این کاریکاتور همان پیام نه غزه نه لبنان به زبان دیگر است.

وی در پایان با تبریک عید سعید فطر از خداوند متعال تداوم برخورداری از توفیقات الهی را برای همه مسلمانان مسألت کرد.

انتهای پیام

کد N423269