راشد الغنوشی: پیروزی مقاومت در غزه بخشی از جریان مقابله با کودتا علیه بهار عربی است

سیاسی

رهبر جنبش اسلام‌گرای النهضة تونس با بیان حمایت مالی برخی کشورهای عربی از جنگ علیه غزه اعلام کرد: پیروزی مقاومت در غزه بخشی از جریان مقابله با کودتا علیه بهار عربی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شعب مصر، راشد الغنوشی، رهبر جنبش اسلام‌گرای النهضة اظهار کرد: کودتاهایی که در مصر آغاز شد در حال پیشروی و گسترش به سمت تمام کشورهای عربی است که انقلاب عربی در آن‌ها رخ داده و حرکت به سمت دموکراسی را انتخاب کرده‌اند. اما گفت‌وگوی ملی در تونس تلاش‌ها برای نابودی انقلاب‌ها را با شکست روبه‌رو کرد و انتخابات ترکیه دور دومی از این پیروزی‌ها بود و این در حالیست که پیروزی مقاومت در غزه نیز حلقه سوم مقابله با کودتا علیه انقلاب‌های بهار عربی است.

غنوشی افزود: حمله به غزه آزمایشی بود که برخی کشورها و سازمان و احزاب در آن مورد آزمایش قرار گرفتند و کشورهای عربی و اسلامی حقیقت و ماهیت واقعی خود را نشان دادند. آن‌ها نه تنها در این فاجعه ساکت ماندند بلکه در جنگ علیه غزه که توسط خزانه کشورهای عربی حمایت می‌شد نیز توطئه چینی کردند.

وی خاطرنشان کرد: نهادهای سازمان ملل نه تنها در حمایت از حقوق بشری که در غزه نقض شده، شکست خوردند بلکه دست به توطئه‌هایی نیز زدند.

وی افزود: این جنگ ماهیت کشورهایی را که با سکوت خود از جنبش‌های آزادی خواهانه، قوانین انسانی و بین‌المللی حمایت نکردند، آشکار کرد.

وی تصریح کرد: در این جنگ یا حق و یا اسرائیل غاصب پیروز می‌شود اما کشورهای عربی و نهادهای بین‌المللی و اسرائیل بدانند که در این فاجعه و جنگ ضرر زیادی را متحمل خواهند شد.

انتهای پیام

کد N422875