ابراز نگرانی روسیه نسبت به درگیری‌های ناگورنو-قره‌باغ

روسیه ضمن ابراز نگرانی نسبت به آغاز درگیری‌ها در منطقه ناگورنو- قره‌باغ، از تمامی طرف‌های درگیر خواست تا از استفاده از زور اجتناب کرده و اقداماتی را نسبت به ایجاد ثبات در این منطقه انجام دهند. مسکو تصریح کرد که هرگونه افزایش این بی‌ثباتی غیرقابل قبول است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ماریا زاخارووا، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: ما نسبت به وخامت شدید وضعیت ناگورنو- ‌قره‌باغ که منجر به تلفات قابل توجهی شده، بسیار نگران هستیم. ما این رویدادهای اخیر را به عنوان نقض جدی آتش‌بس و تمایلات ابراز شده نسبت به دستیابی به یک سازش سیاسی تلقی می‌کنیم.

مقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان اعلام کردند، در درگیری‌های اخیر میان نیروهای دولتی جمهوری آذربایجان و ارامنه‌ای که کنترل منطقه ناگورنو- قره‌باغ را به عهده دارند، دست کم 10 تن کشته شدند که چهار تن از آن‌ها از افسران ارتش جمهوری آذربایجان بودند.

اما مقام‌های جمهوری آذربایجان اعلام کردند که 12 تن از سربازان این کشور در چهار روز گذشته کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

سخنگوی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گزارش رسانه‌ها را مبنی بر اینکه ارتش کشورش علیه نیروهای ارمنستان از سیستم‌های رهگیر موشک استفاده کرده رد کرد و گفت: یگان‌های نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان در واکنش به نقض آتش بس از سوی ارمنستان اقدامات مناسب را انجام می‌دهد. اما آن‌ها تنها از سلاح‌های گرم با کالیبر بالا استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

کد N422689