تصمیم عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از غزه در پی توافق با واشنگتن بوده است

اسراييل,غزه

منابع فلسطینی و مصری اعلام کردند که تصمیم رژیم صهیونیستی برای عقب‌نشینی یک جانبه از نوار غزه در چارچوب بسته توافقی با واشنگتن صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منابع فلسطینی و مصری در مصاحبه با خبرگزاری فلسطینی سما، اعلام کردند که تصمیم بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، برای عقب‌نشینی یک جانبه از نوار غزه در چارچوب توافق با واشنگتن به عنوان شرطی برای مداخله آمریکا جهت آتش‌بس و بازگشت به توافقات سال 2012 و لغو محاصره نوار غزه صورت گرفته است.

منابع اعلام کردند که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو مخالفت واشنگتن با هرگونه حمله زمینی به نوار غزه را اعلام کرد.

این منابع آگاه تاکید کردند که اوباما به نتانیاهو گفته است که جهان علیه اسرائیل موضع خود را تغییر می‌دهد و دولت کنونی اسرائیل باید برای بهبود وجهه خود عمل کند.

منابع افزودند: عقب‌نشینی اسرائیل از غزه همراه با توقف شلیک موشک‌ها و تخریب تونل‌ها خواهد بود تا مذاکرات برای آتش‌بس فراگیر ظرف هفته جاری آغاز شود و به توافق نهایی در خصوص اوضاع در غزه دست یافته شود و دولت اسرائیل نیز دولت توافقی فلسطین را به رسمیت بشناسد.

انتهای پیام

کد N422623