سرلشكر صفوی در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های 8 جلدی جهان اسلام:

وقت آن رسیده كه دنیای اسلام در سرنوشت خود بازنگری كند

سیاست داخلی

ملت‌های اسلامی این عدم توازن‌های اقتصادی شمال و جنوب، این فقر و غنا، امنیت و ناامنی، دموکراسی و دیکتاتوری، استقلال و تحت سلطه بودن را دیگر تحمل نخواهند کرد.

مشاور مقام معظم رهبری با تاكید براینكه ملت‌های مسلمان دیگر تحت سلطه بودن را  تحمل نخواهند کرد، گفت:امروز وقت آن رسیده است که دنیای اسلام در سرنوشت خود بازنگری کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرلشکر یحیی رحیم صفوی در مراسم آیین‌رونمایی از مجموعه کتاب‌های هشت جلدی جهان اسلام که صبح امروز در مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه برگزار شد، خاطر نشان کرد: هشت جلد کتاب جهان اسلام محصول کار بزرگ پژوهشگران موسسه آیین پژوهشی جهان اسلام طی 4 ساله گذشته است که با نظارت این جانب امروز در محضر دوستان گرامی رونمایی خواهد شد.

مشاور مقام معظم رهبری اظهار داشت: سرعت تغییر وتحولات در حوزه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و تکنولوژیک جهان کنونی شتاب فراوانی گرفته است و هم اکنون جهان در مقطع حساس و بحرانی از تاریخ بشریت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: جهان اسلام نیز هم اکنون در حال گذار از یک پیچ تاریخی سرنوشت ساز قرار گرفته است که اگر به حوادث 13 سال گذشته کشورهای اسلامی نگاهی عمیق و با بصیرت بیاندازیم متوجه خواهیم شد که نظام سرمایه‌داری غرب، صهیونیست جهانی، قدرت‌های سازنده سلاح‌ ها، امپریالیسم خبری و رسانه‌ای در این فاجعه بزرگ سهم اصلی را دارا می باشند.

فرمانده سابق سپاه پاسداران با طرح این پرسش که آیا جهان اسلام هدف اصلی تهاجم نظامی و سیاسی قدرت‌های غربی و صهیونیست قرار نگرفته است؟، تصریح کرد: چرا این حوادث در قاره اروپا و آمریکا رخ نمی‌دهد. مگر نه اینکه مسائل جهانی با یکدیگر مرتبط است؟

رحیم صفوی با یادآوری اینکه جهان اسلام موضوع کتاب‌هایی است که امروز رونمایی می‌شود، افزود: به نظر برخی اندیشمندان علوم انسانی جهان اسلام در یک نقطه عطف راهبردی قرار گرفته است و آینده کشورهای اسلامی در نتیجه اثرات متقابل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جهان معاصر با یکدیگر رقم خواهد خورد.

وی تاکید کرد: ملت‌های اسلامی این عدم توازن‌های اقتصادی شمال و جنوب، این فقر و غنا، امنیت و ناامنی، دموکراسی و دیکتاتوری، استقلال و تحت سلطه بودن را دیگر تحمل نخواهند کرد.

رئیس موسسه آینده پژوهی جهان اسلام گفت: امروز وقت آن رسیده است که دنیای اسلام در سرنوشت خود بازنگری کند.

وی یادآور شد: از 100 سال پیش که غده سرطانی اسرائیل را در قلب جهان اسلام ایجاد کردند و حدود یکصد سال پیش که فکر بلعیدن ثروت‌های کشورهای اسلامی در محافل آمریکایی و اروپایی شکل گرفت، نیت این بود که راه قدرتمند شدن غرب در بلعیدن کشورهای اسلامی است.

رحیم صفوی عاقلانه‌ترین راه برای نجات کشورهای اسلامی را در همکاری و هماهنگی این ملت‌ها با یکدیگر عنوان کرد و افزود: هماهنگی ملت‌های اسلامی برای رسیدن به همگرایی، استفاده از ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی یکدیگر برای پیشرفت و همچنین توسعه و رسیدن به امنیت پایدار باید از اهداف اساسی کشورهای اسلامی باشد.

مشاور مقام معظم رهبری تاکید کرد: عزت و اقتدار منبعث از همگرایی اسلامی به نفع همه دولت‌ها و ملت‌های اسلامی وهمه آزادی‌طلبان و آرامش‌خواهان است و البته این مهم نیازمند شجاعت رهبران سیاسی و استقامت ملت‌های اسلامی است.

وی در پایان تصریح کرد: این وعده تخلف‌ناپذیر الهی است که سرانجام اسلام و مستضعفین و مسلمین پیروز خواهند شد.

کد N422519