وقوع درگیری‌ها میان افراد مسلح سوری و ارتش لبنان

لبنان

منابع امنیتی لبنان از وقوع درگیری‌ها میان افراد مسلح سوری و ارتش لبنان و کشته و زخمی شدن چند تن در این درگیری‌ها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، یک مسئول امنیتی لبنان اعلام کرد که وقوع درگیری‌هایی میان افراد مسلح سوری و نیروهای ارتش لبنان در شهرک "عرسال" که در نزدیکی کوه‌های "قلمون" سوریه واقع است موجب کشته شدن هفت نیروی ارتش لبنان، شش غیرنظامی و 11 فرد مسلح و زخمی شدن تعداد زیادی از نیروهای نظامی، غیرنظامی و ربوده شدن نیروهای ارتش و نیروهای امنیتی شد.

خبرنگار الجزیره به نقل از منابع نظامی اعلام کرد که بیش از 50 تن در این درگیری‌ها زخمی، همین طور بیش از 10 نیروی نظامی ربوده شدند و تعداد نیروهای امنیتی گروگان گرفته شده به دست افراد مسلح به 22 تن می‌رسد.

پیش از این خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرده بود که دو تن از نیروهای ارتش طی درگیری با افراد مسلحی که سعی داشتند به مرکز پلیس لبنان در شهرک عرسال یورش ببرند، کشته شدند.

ارتش لبنان همچنین اعلام کرد که توانسته دو تن از نیروهای خود را آزاد کند، اما سرنوشت دیگر ربوده‌شدگان هنوز معلوم نیست.

ارتش لبنان همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد که برای ممانعت از انتقال درگیری‌ها از سوریه به خاک لبنان اقدامات مهمی را اتخاذ کرده و هرگز در برابر افراد مسلحی که سعی دارند این کشور را به محل انجام فعالیت‌های تروریستی خود تبدیل کنند، ساکت نمی‌نشیند.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که ارتش نیروهای جدیدی را به منطقه عرسال فراخوانده تا برای عملیات جدی که امروز (یکشنبه) آغاز می‌شود، آماده شود و درگیری‌ها به منطقه جرود عرسال رسیده به طوری‌ که نیروهای ارتش این منطقه را مورد حملات توپخانه‌ای خود قرار می‌دهند.

به گزارش منابع، این درگیری‌ها در پی بازداشت عماد احمد جمعه توسط ارتش سوریه رخ داد.

احمد جمعه به عضویت گروه تروریستی جبهه النصره متهم شده است.

انتهای پیام

کد N422313