مدیر کل آموزش فنی و حرفهای استان تهران اعلام کرد:

آموزشهای مهارتی حلقه مفقوده صنعت، اشتغال و بازار کار

اقتصادی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای کشور معتقد است: فارغ التحصیلان و جویندگان کار در صورت فراگیری آموزشهای شغلی و مهارتی دیگر دغدغه شغل نخواهند داشت.

حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،‌ اظهار کرد: آموزشهای فنی و حرفه ای متولی ایجاد اشتغال در سطوح کلان شغلی نیست اما می تواند ظرفیتهای زیادی در جهت توسعه مشاغل خانگی و ایجاد شغل در بنگاههای کوچک و متوسط و زودبازده به وجود آورد.

وی آموزشهای مهارتی را حلقه مفقوده بین صنعت، اشتغال و بازار کار عنوان کرد و گفت: آموزشهای مهارتی در حوزه صنایع و بنگاههای تولیدی نقش کلیدی در روند توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور ایفا می‌کنند.

خانپور توسعه فضای کسب و کار را منوط به ایجاد بسترهای مناسب فراگیری مهارت و فن دانست و بر لزوم بازنگری در نحوه ارائه آموزشها در سنین نوجوانی و جایگزینی فرهنگ مهارت آموزی به جای مدرک گرایی تاکید کرد.

به اعتقاد مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران بیکاری با فقدان مهارت در ارتباط است و جویندگان کار در صورت فراگیری آموزشهای شغلی و مهارتی دیگر دغدغه شغل نخواهند داشت.

خانپور در پایان با بیان اینکه نباید فراگیری آموزشهای مهارتی را به سنین بالا موکول کرد، افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به موازات مدیریت و تولیت بحث آموزش مهارتهای شغلی پیگیر معرفی بهتر رشته‌های شغلی برای جوانان علاقمند در فضاهای آموزش شغلی است.

انتهای پیام

کد N422005