آخرین خبرها از درگیری ها درعرسال لبنان/ شهادت دو نظامی و اشغال پایگاه نیروهای امنیتی

عناصر مسلح,عرسال

بیروت – ایرنا – بدنبال بحرانی شدن اوضاع شهرک عرسال در شرق لبنان بعداز بازداشت « عماد احمد جمعه» از سرکردگان گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره، عناصر مسلح تروریست با حمله به یک پایگاه نیروهای امنیتی لبنان آن را اشغال کردند و چند نظامی را به گروگان گرفتند.

به گزارش ایرنا به نقل ازمنابع خبری لبنانی ، عناصر مسلح که اغلب آنها نقاب دار هستند، عصر شنبه با نیروهای ارتش و امنیتی لبنان نیز وارد درگیری مسلحانه شده و به دو ایست و بازرسی در مناطق المصیده و وادی حمید در ارتفاعات شرقی لبنان و نزدیک مرزهای سوریه حمله کردند.

ارتش لبنان نیز با سلاح های سبک و سنگین از جمله توپخانه به مواضع عناصر مسلح تروریست حمله کرده تا مانع پیشروی آنها به داخل خاک لبنان و اشغال مراکز نظامی ، انتظامی و امنیتی در شهرک عرسال شوند.

براساس این گزارش تاکنون در درگیری های ایست و بازرسی ارتش لبنان در منطقه عرسال دو نظامی ارتش شهید و چند تن دیگر زخمی شده اند.

گزارش ها همچنین حاکی است که اهالی عرسال با ورود به پایگاه اشغال شده نیروهای امنیت داخلی لبنان توانستند ، افسران و سربازهای به گروگان گرفته شده را از چنگ عناصر مسلح آزاد کنند.

تعدادی از اهالی عرسال در درگیری با عناصر مسلح تروریست زخمی شده اند.

عناصر مسلح با در اختیار گرفتن سلاح های موجود در پایگاه نیروهای امنیت داخلی لبنان ، تعدادی از عناصر بازداشت شده را فرار داده اند.

خاورم ** 1324
کد N421894