به دستور آیت الله آملی لاریجانی صورت گرفت;

توقف فعالیت معادن واقع در ارتفاع بیش از 2200 متر قله دماوند

سیاست داخلی

در پی صدور دستور ر ئیس قوه قضائیه، رئیس كل دادگستری مازندران با دعوت از مدیران دستگاه‌های ذیربط و ضابطان قضایی در استان مازندران، در روز عید سعیدفطر به منطقه عزیمت و از نزدیك به بررسی امور مذكور پرداختند.

به دستور رئیس قوه قضاییه، رئیس كل دادگستری استان مازندران از فعالیت و بهره‌بردری غیرمجاز از تمامی معادن واقع در ارتفاع بالای 2200 متر قله دماوند جلوگیری كرد.

به گزارش ایلنا، در پی وصول گزارش‌هایی مبنی بر برداشت و بهره‌برداری غیرمجاز از معادن واقع در ارتفاع بیش از 2200 متر در قله دماوند، آیت الله آملی لاریجانی به رئیس كل دادگستری استان مازندران دستور داد: شرایط و نحوه فعالیت این معادن هر چه سریعتر بررسی شود.

بنابراین گزارش در پی صدور این دستور رئیس كل دادگستری مازندران با دعوت از مدیران دستگاه‌های ذیربط و ضابطان قضایی در استان مازندران، در روز عید سعیدفطر به منطقه عزیمت و از نزدیك به بررسی امور مذكور پرداختند.

پس از انجام بررسی‌های لازم و شنیدن سخنان مسئولان ذیربط و بهره‌برداران معادن، دستور توقف فعالیت تمامی معادن واقع در ارتفاع بیش از 2200 متر صادر و از فرماندهی انتظامی استان خواسته شد از تردد هر گونه كامیون و وسایل باربری به سمت معادن جلوگیری شود.

براساس این گزارش اقدامات لازم به منظور رسیدگی نهایی به پرونده این معادن از طریق مبادی قانونی در حال انجام است.

کد N421853