فتاحی در واكنش به تغییر تابلو‌های ترکی و کردی فروشگاه‌های این شهر:

مسئولان از ملتهب شدن فضای ارومیه جلوگیری كنند

مجلس

نکته قابل توجه این است که در میان اسامی مغازه‌هایی که تهدید به تعطیلی شده‌اند نام‌هایی هم چون زاگرس و دیار که اتفاقا از واژه‌های اصیل ایرانی نیز محسوب می‌شوند به چشم می‌خورد.

نماینده مردم ارومیه با اشاره به حرکت‌هایی که اخیرا در ارومیه برای تغییر نام‌های کردی فروشگاه‌ها و مغازه‌ها در حال شکل گرفتن است، اظهار کرد: من به عنوان نماینده مردم ارومیه از مسئولان می‌خواهم راه حل مطلوبی برای حل این مشکل پیدا کنند تا این موضوع به ملتهب شدن و امنیتی شدن فضای ارومیه منجر نگردد.

عابد فتاحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به آیین نامه‌ای که توسط آقای حداد عادل در مجلس مبنی بر حذف اسامی خارجی از سردر مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مطرح شد و به تصویب رسید، به تازگی در منطقه ارومیه با سوء برداشت از این آیین‌نامه دستورالعملی مبنی بر تغییر اسامی کردی و ترکی مغازه‌های این منطقه صادر شده است.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: متعاقب بخشنامه مذکور، مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی که دارای اسامی کردی یا ترکی هستند تهدید شده‌اند که چنانچه نام مغازه‌های خود را تغییر ندهند، تعطیل خواهند شد.

فتاحی خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه این است که در میان اسامی، مغازه‌هایی که تهدید به تعطیلی شده‌اند نام‌هایی هم چون زاگرس و دیار که اتفاقا از واژه‌های اصیل ایرانی نیز محسوب می‌شوند به چشم می‌خورد.

نماینده مردم ارومیه با فراخواندن تمامی مسئولان به هم اندیشی در خصوص این موضوع، افزود: من به عنوان نماینده مردم ارومیه از مسئولان می‌خواهم راه حل مطلوبی برای حل این مشکل پیدا کنند تا این موضوع به ملتهب شدن و امنیتی شدن فضای ارومیه منجر نگردد.

فتاحی ضمن تشکر از سردار شرفی فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان غربی در جهت همکاری برای حل این موضوع گفت: از مدیرکل دادگستری استان آذربایجان غربی می‌خواهم به این موضوع رسیدگی کند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه هم اکنون وحدت میان شیعه و سنی بزرگ‌ترین سلاحی است که می‌تواند ما را از فجایع موجود در خاورمیانه حفظ کند، گفت: من از استانداری و فرمانداری و همه مسئولان ذیربط می‌خواهم که به مردم فرصت دهند و با گفت‌و‌گو و هم اندیشی این مشکل را حل کنند.

کد N421780