چین موشک بالستیک با قابلیت هدف‌گیری آمریکا تولید کرد

تسنیم نوشت:

رسانه‌های چینی از تولید نوع جدیدی از موشک‌های بالستیک با برد ۱۲ هزار کیلومتر و قابلیت دسترسی به آمریکا خبر دادند.
به گزارش  جاکارتا گلوب؛ روزنامه گلوبال تایمز، روز جمعه گزارش داد که چین از وجود نوع جدیدی از موشک‌های بالستیک خبر داده است که قابلیت حمل چندین کلاهک هسته‌ای و دستیابی به اهدافی چون آمریکا است.

یک مرکز دولتی نظارتی در منطقه شانگسی در وبسایت خود اعلام کرد که یک مرکز نظامی در این استان درحال تولید موشکهای دونگ‌فنگ-41 است. این موشک‌ها دارای برد 12 هزار کیلومتری بوده و جزو برترین موشکهای دوربرد دنیا به شمار می‌رود.

وزارت دفاع آمریکا در گزارش ماه ژوئن خود با اشاره به قابلیت حمل بار کلاهک‌های هسته‌ای اعلام کرد که این موشک‌ها قابلیت حمل چندین کلاهک با توانایی اصابت به چندین هدف را دارند.

ارتش چین به شدت از انتشار اخبار مربوط به تجهیزات خود ممانعت کرده و گلوبال تایمز اعلام کرده است که پیش از این وجود موشکهای دی‌اف-41 اعلام نشده بود.

روزنامه گلوبال تایمز به نقل از یک کارشناس مسائل نظامی چین گفت: " با توجه به ادامه تلاش آمریکا برای تقویت سیستم دفاع موشکی، تولید سومین نسل موشک‌های هسته‌ای با قابلیت حمل چندین کلاهک به یک روند تبدیل شده است.

وزارت دفاع چین در ماه ژانویه در واکنش به این گزارشات اعلام کرد که هدف از آزمایش یک موشک فراصوتی  تهدید کشوری خاص نبوده است. این اخبار درحالی منتشر شده است که تنش میان واشنگتن و پکن در ماه‌های اخیر درپی اختلافات منطقه‌ای در دریای چین جنوبی و حملات سایبری افزایش یافته است.

چین سالهاست که بودجه نظامی خود را افزایش داده و در حال حاضر دومین بودجه نظامی در دنیا پس از آمریکا را دارا است.

52261

کد N421772