نامه سرگشاده سوسیلو بامبانگ به رهبران جهان

رییس جمهور اندونزی: نمی توانم عصبانیت خود را از صهیونیست ها کتمان کنم

غزه 93

کوالالامپور – ایرنا – ˈسوسیلو بامبانگ یودهویونوˈ رییس جمهور اندونزی روز شنبه در نامه سرگشاده ای به رهبران جهان با محکوم کردن جنایات صهیونیست ها خواستار ایجاد صلح پایدار در فلسطین شد.

به گزارش ایرنا، در بخشی از نامه سرگشاده رییس جمهوری اندونزی آمده است: کسانی که در حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی کشته می شوند افراد معصومی هستند که امکان فرار از بمب و گلوله های کشنده را ندارند.

رییس جمهور اندونزی ˈفریاد مادرانی که فرزندان خود را از دست داده و گریه کودکان بی پناهی که والدین خود را از دست داده اندˈ را ˈبسیار ناراحت کنندهˈ دانست و نوشت: به عنوان رییس جمهوری پرجمعیت ترین کشور اسلامی نمی توانم عصبانت و ناراحتی خود را کتمان کنم.

یودهویونو در ادامه شرایط غزه را از کنترل خارج شده توصیف کرد و از رهبران جهان خواست به توقف خشونت ها در غزه کمک کنند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد آتش بس بتواند به حملات رژیم صیهونیستی علیه مردم بی پناه فلسطین پایان دهد.

رییس جمهور اندونزی مخاطب خود را نه تنها مسلمانان، بلکه مسیحیان، یهودیان و کاتولیک ها دانست و نوشت: مشکل غزه یک مساله انسانی، اخلاقی و قانونی است و باید به آن بها داد.

وی در ادامه بر حق مردم فلسطین در تشکیل یک دولت مستقل تاکید کرد و یادآور شد ˈجامعه جهانی باید برای تشکیل دولت مستقل فلسطین تلاش کند و آنرا به رسمیت بشناسدˈ.

سوسیلو بامبانگ همچنین نوشت که همواره برای دوری از افراط گرایی، نژادپرستی و فعالیت های تروریستی تلاش کرده است، اما حملات رژیم صهیونیستی پیامی که به کودکان می رساند این است که دنیا جای جنگ و خونریزی است.

وی افزود: اقدام اسرائیل می تواند باعث افزایش جنگ و خشونت در گوشه و کنار جهان شود.

در نامه سرگشاده رییس جمهور اندونزی آمده است: اگر این قبیل خشونت ها دستاوردهای قرن 21 است، دستیابی به صلح جهانی و امنیت بین المللی که هدف اصلی سازمان ملل است امری قابل تحقق نخواهد بود.

وی در این نامه از اعضای شورای امنیت سازمان ملل و کشورهای تاثیرگذار در منطقه خاورمیانه خواست راه های ایجاد آتش بس را مورد بررسی قرار دهند.

وی در پایان خطاب به رهبران جهان نوشت: بیایید از این فرصت استفاده کنیم تا آیندگان ما را محکوم نکنند.

آساق**241**1611
کد N421407