حاشیه‌‌های دادگاه مهدی هاشمی

مهدی هاشمی

مهدی هاشمی که قرار بود رسیدگی به اتهاماتش امروز برگزار شود، تقریبا دو ساعت قبل از شروع رسیدگی به اتهامات، در دادگاه انقلاب حاضر شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی که به دلیل درخواست استمهال وی به تأخیر افتاده بود، امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار می‌شود.

به همین منظور مهدی هاشمی ساعت ۸:۴۰ تقریبا دو ساعت قبل از شروع رسیدگی به اتهاماتش، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حاضر شد. وی در مواجهه با خبرنگاران از پاسخ به سئوالات آنها امتناع کرد و از بیان جزئیات دادگاه و اتهاماتش خودداری کرد.

یاسر و فائزه هاشمی نیز امروز مهدی هاشمی را در دادگاه همراهی می‌کردند؛ فائزه هاشمی پیش از ورود به جلسه دادگاه در رابطه با این که اتهامات برادرش، سیاسی است یا اقتصادی؟ گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

یاسر هاشمی نیز از اتهامات برادرش اظهار بی اطلاعی کرد.

علیزاده طباطبایی، وکیل مهدی هاشمی نیز که برای شرکت در جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی در دادگاه حاضر شده بود گفت: نمی‌دانیم در این جلسه دادگاه قرار است به اتهامات موکلم در اتفاقات مربوط به سال ۸۸ رسیدگی شود یا اتهامات از نوع اقتصادی است.

لازم به ذکر است یک منبع آگاه در دستگاه قضایی در گفت‌وگو با فارس، درباره اینکه یاسر هاشمی و فائزه هاشمی پیش از ورود به دادگاه در جمع خبرنگاران مدعی شده‌اند اتهامات برادرشان بیشتر مسائل سیاسی است، گفت: این موضوع صحت ندارد.وی افزود: براساس مواد مندرج در کیفرخواست اتهامی مهدی هاشمی اتهامات اقتصادی بیشتر از اتهامات سیاسی وی است.

بر اساس گفته‌های این منبع آگاه اتهاماتی که امروز در دادگاه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد مربوط به قرارداد شرکت نفتی استات اویل و سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت است.

روز گذشته نیز غلامحسین اسماعیلی در خصوص برگزاری دادگاه مهدی هاشمی اظهار داشت: در روند رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی قوه قضائیه با فشارهای زیادی از سوی برخی از صاحبان قدرت مواجه بود اما در مقابل همه این فشارها ایستادگی کرد.

یاسر و فائزه هاشمی دادگاه را ترک کردند
فائزه هاشمی پس از خروج از دادگاه با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:‌ دادگاه مهدی غیرعلنی برگزار شد و ما را داخل دادگاه راه نداند.

به گزارش فارس وی در خصوص اینکه نتیجه دادگاه چه می‌شود،‌ گفت: دلیلی ندارد در مورد چیزی صحبت کنم که به من ارتباطی ندارد.

گفتنی است دقایقی پیش فائزه هاشمی و یاسر هاشمی به دلیل غیرعلنی بودن دادگاه و عدم اجازه قاضی برای حضور در دادگاه از جلسه خارج شدند.
کد N421308