عضو فراکسیون رهروان ولایت: چرا مسلمانان نباید برای حمایت از مردم غزه سلاح و سرباز به فلسطین بفرستند؟

حمله رژیم صهیونیستی به غزه,غزه,فلسطین

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مساله فلسطین و غزه با سخنرانی و چند محکومیت رفع تکلیف و حل نمی شود.

محمد علی اسفنانی در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص حمایت واقعی و جدی از مقاومت فلسطین گفت: راهپیمایی روز قدس اقتدار اسلام را نشان می دهد و اینکه حساسیت ما به اسلام قادر است حتی درکشورهای غیرمسلمان نیز مسلمانان و غیر مسلمانان را به خیابان ها بکشاند تا حمایت خود را از مقاومت اعلام کنند اما اثر روانی حمایت این افراد از انتفاضه فلسطین و مظلومیت مردم غزه نشاندهنده این است که پشتوانه عظیم معنوی مردم دنیا پشت اینهاست.
وی افزود: سال هاست که رژیم صهیونیستی این رویه را در پیش گرفته و هر از چند گاهی آزمونی را شروع می کند که حساسیت مردم مسلمان دنیا را ارزیابی کند و به هر حال این سهم ما است که با کمترین هزینه ای که به فلسطینی ها تحمیل می شود، از آنها به درستی حمایت کنیم.
این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر این که حامیان اسراییل با وقاحت تمام از کشتار مردم غزه و فلسطین اشغالی حمایت می کنند، تصریح کرد: در حال حاضر زمانی است که کشور ما و کشورهایی که داعیه ی حمایت از مقاومت فلسطین را دارند، همانند حامیان اسراییل، به طور جدی و صادقانه و بدون پرده، حمایت های خود را از این جریان اعلام کنند.
نماینده مردم فریدون شهر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: چرا وقتی آن هایی که با اسرائیلی ها هستند با وقاحت تمام از کشتار و جنگ افروزی ها حمایت می کنند و گاهی هم نیرو برای کمک به آنها می فرستند، مسلمانان نباید اینکار را انجام دهند.
اسفنانی خاطر نشان کرد: انتخاب راهی که در حمایت از مظلومان جهان بوده در راستای آموزه های دینی و اهداف جمهوری اسلامی و راه درستی بوده است.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به این که ایران بایستی برای کاهش تبعات سیاسی این دفاع بر حق از مقاومت، کشورهای دیگری را نیز با خود درگیر کند خاطر نشان کرد: ما می توانیم در کنار امکاناتی که دراختیار آنها می گذاریم با هماهنگی کشورهایی که داعیه دفاع از فلسطین را دارند و با وساطت کشور مصر که درحال حاضر نقش مهمی در کاهش و پایان این حملات دارد وارد عمل شویم، زیرا راه علاج فلسطینی ها تنها مقابله با دشمن است و بحث مذاکره و سازش راهکار پایان این خشونت نیست .

/2727

کد N421143