ترک خدمت اجباری برای بیش از 500 عضو ارتش آمریکا

براساس گزارش‌ها به زودی به حدود 550 تن از سرگردهای ارتش آمریکا از جمله افرادی که در افغانستان خدمت می‌کنند گفته خواهد شد تا به عنوان بخشی از کاهش بودجه این بخش تا بهار سال آتی میلادی ترک خدمت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال جان کمپبل، معاون فرمانده ارتش آمریکا اذعان کرد: گفتن این مساله به نیروها در مناطق جنگی که از کار بیکار می‌شوند، وظیفه بسیار دشواری است اما برخی از این سربازها می‌توانند به گارد ملی یا نیروهای ذخیره ارتش بپیوندند.

این تصمیم برای کاهش تعداد سرگردهای ارتش به دنبال کاهش حدود 1200 کاپیتان از این بخش صورت می‌گیرد. در همین حال رهبران ارتش آمریکا به دلیل دادن اخبار بد به 48 تن از آن‌ها در حالی که در افغانستان مستقر بودند به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند.

ارتش آمریکا از اعلام اینکه چه تعداد از سرگردها در حالی که در مناطق جنگی مستقر هستند، از این خبر مطلع خواهند شد، امتناع کرد.

ژنرال کمپبل به خبرنگاران گفت: گفتن این خبر به افرادی که در مناطق جنگی مستقر هستند، سخت‌ترین اقدام است. تلاش ما همکاری با فرماندهی مرکزی، کاهش تاثیرات این مساله بر این یگان و افزایش زمان برای بازگرداندن افسران و انتقال مناسب آن‌ها و مراقبت از خودشان و خانواده‌هایشان است. به دلیل برنامه‌های زمانی اجتناب از کاهش تعداد سربازان مستقر کار دشواری است.

به گفته ارتش آمریکا، تمامی سربازانی که مجبور به ترک خدمت هستند، احتمالا تاکنون متوجه شده‌اند که در خطر بیکار شدن قرار دارند و با یکی از افسران ارشد دیوار خواهند کرد.

افرادی که بیکار می‌شوند 9 ماه وقت دارند تا ارتش را ترک کنند و به طور کلی سربازانی که در مناطق جنگی از جمله افغانستان مستقر هستند حدود یک ماه وقت دارند تا از خدمت کناره‌گیری کرده و به خانه خود برگشته و روند ترک ارتش را آغاز کنند.

ارتش آمریکا در حال حاضر نزدیک به 514 هزار سرباز دارد اما باید تا اکتبر سال جاری میلادی به 510 هزار سرباز و تا اکتبر سال 2015 میلادی به 490 هزار سرباز و تا سال 2019 میلادی به 450 هزار سرباز کاهش یابد.

انتهای پیام

کد N421046